Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Linkin Park EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Linkin Park EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Linkin Park EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Linkin Park EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Linkin Park EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Linkin Park EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Linkin Park EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Linkin Park EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Linkin Park EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Linkin Park EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Linkin Park

5 participanți

In jos

Linkin Park Empty Linkin Park

Mesaj Scris de Schizo Mier Mai 09 2012, 08:01

Am deschis acest topic pentru că Linkin Park este formația mea preferată de când eram micuț. Sunt niște oameni care au reușit să redefinească nu-metal-ul atunci când apăruseră și care acum au ajuns la o maturizare demnă de invidiat. Ca orice formație de rock care se respectă, au turnee mondiale și zeci de concerte în fiecare an, abia găsindu-și timp să mai tragă câte o piesă pentru viitorul album.
Vorbind de concerte, pe 6 iunie îi puteți vedea în România, la Romexpo, în București. Prețurile sunt curpinse între 130 lei (Gazon B) și 360 lei (V.I.P.). Le putețin achiziționa de la magazinele Germanos, Vodafone, Orange, Domo sau librăriile Humanitas sau Cărturești.
Numele trupei vine de la parcul prin care trecea Chester zi de zi în drum spre studio, când înregistrau Hybrid Theory: parcul Lincoln.
Discografia trupei este o mare dovadă de business, cel puțin una dintre melodiile lor regăsindu-se pe mai mult de jumătate din albumele lor, în diferite variante (remixată, live, etc..).

Hybrid Theory (2000)
Reanimation (2002)
Meteora (2003)
Live In Texas (2003)
Collision Course (vs. Jay-Z) (2004)
Minutes To Midnight (2007)
Road To Revolution: Live At Milton Keynes (2008)
A Thousand Suns (2010)
A Thousand Suns +: Live In Madrid (2010)

* Papercut, spre exemplu, apare originală pe Hybrid Theory, remixată pe Reanimation, live pe Live In Texas, mashed-up cu Big Pimpin' pe Collision Course și din nou live pe A Thousand Suns +: Live In Madrid.

În cursul anului acesta vă puteți aștepta la un nou album, Living Things, care va fi disponibil din iunie.
Nu sunt de lepădat nici albumele Underground, care conțin piese nelansate oficial, remix-uri sau live-uri inedite.

Vă las cu live-urile mele preferate de la ei, ca să vi se facă poftă să vă luați bilete la concert. Eu sunt la gazon A (200 lei) Very Happy
Linkin Park - The Requiem/Wretches And Kings (Live In Madrid)
Linkin Park - A Place For My Head (Live In Texas)
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Linkin Park Empty Re: Linkin Park

Mesaj Scris de Royal__blood Sam Mai 12 2012, 19:43

Chiar au ceva aparte tipii astia. Aveam in pc concertul din texas, care dupa ce l-am vazut ma facut sa-i indragesc foarte mult. Au niste melodii superbe si nu credeam ca pot suna mai bine decat varianta inregistrata. Si totusi, variantele live le-au intrecut. Cred ca este munca foarte multa in spatele pieselor lor. Oricum, originalitatea stilului este ceea ce apreciez cel mai mult. Suna a rock amestecat cu electronic si putin hip-hop : )) dar este o combinatie foarte reusita.
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Linkin Park Empty Re: Linkin Park

Mesaj Scris de Bullet Sam Mai 12 2012, 20:57

Damn! De-abia acum s-a deschis un topic pentru această trupă? Linkin Park este şi pentru mine trupa mea favorită, însă nu de mult... cam de un an şi ceva. Prima piesă care am ascultat-o a fost ,,Leave out all the rest" şi de-atunci m-am interesat de ei, am căutat alte piese şi au început să-mi placă enorm, astfel ajungând favoriţii mei. În ultima vreme nu prea i-am mai ascultat, mai ascult doar din când în când câte-o piesă, dar aştept cu nerăbdare să scoată un nou album. Au atât de multe piese tari încât nu mi-aş putea face un top al celor mai tari melodii, însă am să menţionez câteva de care nu mă voi plictisi niciodată: What I've Done, Numb, In The End, Leave Out All The Rest, The Catalyst, New Divide, Somewhere I Belong.
Cum a spus şi Florentina(dacă-mi permiţi să-ţi zic aşa), cei de la Linkin Park fac o combinaţie foarte bună între rock şi hip-hop.
Cât despre concert... cade miercurea, deci sigur nu pot veni, dacă era într-un weekend poate veneam... dammit, şi mi-aş fi dorit să-i văd.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Linkin Park Empty Re: Linkin Park

Mesaj Scris de Unffox Sam Mai 12 2012, 23:49

Linkin Park...

De ceva timp am omis aceasta formatie. Nu am mai mentionat-o nicaieri, dar acum mi-au revenit brusc ganduri mai bune.

Inca mai am un playlist si acum il ascult - de fapt si de drept, e mai mult o delectare.

Sunt destul de sigura ca ma voi bucura si de noul lor album, precum am facut-o in trecut, ascultandu-le pe celelalte.

Am iubit trupa asta intr-un trecut nu foarte indepartat, si astept sa o fac din nou.

Unffox
Unffox
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 40
Data de inscriere : 12/05/2012
Localizare : Iasi

http://poisonoushypophrenia.tumblr.com/archive

Sus In jos

Linkin Park Empty Re: Linkin Park

Mesaj Scris de Schizo Dum Mai 13 2012, 22:53

Linkin Park au ceva aparte, da. Aș zice că sunt 2 caracteristici pe care prea puține formații le au. Chestia asta pe care pot să o facă cu melodiile. Remix-uri, live-uri, mash-up-uri și, damn, poate să sunt foarte bine în toate variantele!
A doua e dăruirea lui Chester. Un vocal atât de implicat cum rar mai găsești. De la filmarea videoclipului pentru Numb l-a luat salvarea pentru că leșinase. După puțin timp petrecut în spital, a insistat să se întoarcă să termine videoclipul.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Linkin Park Empty Re: Linkin Park

Mesaj Scris de Dark Fantasy Lun Iun 11 2012, 02:31

Tare. Stiam ca se implica foarte mult si ca pentru videoclipul "Numb" a depus un efort enorm, dar nu aflasem si de salvare. Un punct in plus de la mine (nu ca ar avea nevoie)

@On: Nu stiu de ce am ajuns deabia acum aici, cu toate ca intarzii in general, trebuia sa postez de mult. E-o trupa exceptionala, pur si simplu nu ai cum sa nu-i placi. Au o linie melodica foarte placuta si care se potriveste oarecum mai multor stiluri, si vocea celor doi este impecabila si reusesc sa capteze atentia peste tot. Topul melodiilor mele preferate este:
1. In the End, ringtone-ul meu preferat.
2.Bleed it Out, pentru mine piesa asta e energie pura, ma electrizeaza instant.
3. Numb, pentru ca e imposibil sa n-o iubesti.
Dar imi plac in general melodiile lor, si desi mi-am zis ca descarc doar melodiile care imi plac foarte mult de la ei, am ajuns sa am vreo 30. N-ai cum sa nu-i iubesti.
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Linkin Park Empty Re: Linkin Park

Mesaj Scris de Schizo Lun Iun 11 2012, 08:05

La fel cum a zis și Bullet, și mie mi-ar fi imposibil să fac o clasificare a melodiilor mele preferate de la ei, pentru că pur și simplu îmi plac toate. Sau, mă rog, 90% din ele, în mod cert. Acum, spre exemplu, aș zice că printre preferate sunt PPr:Kut (Papercut-ul de pe Reanimation), P5hng Me A*Wy (Live) (Pushing Me Away-ul de pe Reanimation, live în Texas), High Voltage (Live) (Piesă nelansată oficial, disponibilă în diverse variante pe albumele Underground, aceasta de față fiind live în Londra), Numb, Breaking The Habit, A Place For My Head (Live) (tot în Texas), The Catalyst, The Requiem/Wretches And Kings (Live) (în Madrid).
Așa, și cum eu am fost la concert, m-am gândit să vă împărtășesc câteva păreri în urma lui:
A fost mai reușit decât mă așteptam, realist vorbind. Nu au făcut cine știe ce show ieșit din comun, ceea ce e normal, având în vedere că probabil nici nu știau de existența țării ăsteia Smile) Au cântat aproximativ o oră și 40 de minute, în jur de 20 de piese, per total, majoritatea covârşitoare de pe Hybrid Theory şi Meteora, câteva de pe A Thousand Suns şi dacă au fost 2 de pe Minutes To Midnight (în România nu prea a fost un album apreciat, majoritatea crezând că schimbarea de stil a fost prea bruscă și nejustificată). Au cântat și 2 melodii de pe albumul ce se va lansa în curând, Living Things. Vremea a ținut cu ei (şi cu noi), iar publicului îi dau nota 10 fără discuţii.
Au început timid, deşi primele două melodii cereau o implicare mai mare de voce (Faint şi Papercut). Chester lăsa senzaţia că îşi conserva vocea, obișnuit fiind să-l văd cum face ca toți dracii pe Runaway, Papercut și A Place For My Head, de exemplu. Au cântat melodiile în variantă clasică, fără schimbări, fără vorbit cu publicul, dar spre sfârșit și-au dat în petec. Când au văzut că le știam chiar toate melodiile și le cântam toți odată cu ei pe toate, au lăsat garda jos. De exemplu, pe In The End, Mike s-a lăsat cucerit la final. Să-i priviți zâmbetul:
https://www.youtube.com/watch?v=9Pn9lA89KDE
Au încheiat cu Bleed It Out, mashed-up cu Sabotage de la Beastie Boys, pe care Chester s-a descurcat foarte bine. All in all, o experienţă foarte frumoasă, priceless pentru orice fan ca mine.
https://www.youtube.com/watch?v=ZDnKEuECQA0
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Linkin Park Empty Re: Linkin Park

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum