Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Lady Gaga EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Lady Gaga EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Lady Gaga EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Lady Gaga EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Lady Gaga EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Lady Gaga EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Lady Gaga EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Lady Gaga EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Lady Gaga EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Lady Gaga EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Lady Gaga

2 participanți

In jos

Lady Gaga Empty Lady Gaga

Mesaj Scris de Royal__blood Lun Mai 07 2012, 22:20

Este un nume sonor in zilele noastre, ce a nascut foarte foarte multe controverse.
Nu cred ca are nevoie de o descriere, pentru ca majoritatea generatiei noastre stie despre cine vorbesc. Avea nevoie de un topic. Avem despre ce discuta, avand in vedere mediatizarea si evolutia tipei atat de rapida.

Cum sa incep, la inceput dupa ce-am ascultat primele ei single-uri just dance si poker face, desi imi placeau si mi se pareau simpatice nu m-au impresionat. Mi s-a parut doar ceva comercial si gandeam ca este o alta tipa sexy, sponsorizata de nu stiu de iubit manager cu renume si care are putina voce si fund. Dar nu ma asteptam la ceea ce este acum Lady gaga. La acest fenomen.

Probabil este mediatizata foarte mult, dar merita. Foarte rar se intampla sa-mi placa toate melodiile de la un artist. Toate care le-a lansat dupa Bad romance si Alejandro mi-au schimbat radical parerea. Este mai mult decat o cantareata, este o artista, pentru ca artist este acel care si creaza nu numai interpreteaza ( altfel, s-ar numi doar interpret). Si cred ca ea o face foarte bine si are un potential urias.

Bloody Mary, Judas, Born this way au starnit cele mai multe reactii negative din partea cresinitatii. Voi ce parere aveti despre muzica ei?

Eu sunt de parere, ca un artist este un artist. Nu este un mesajer al dreptatii si al ordinii mondiale si cu atat mai putin al orientarii religioase. Prin arta se exprima trairi, asta e opinia mea. Iar in viata unui om, sunt trairi de tot felul: uneori ne simtim uitati de Dumnezeu sau orice alta forma de divinitate si disperam, alteori suntem fericiti si simtim nevoia de a imparti aceasta bucurie cu ceilalti. Sa transpui aceste trairi in versuri, note muzicale si imagini, care sa placa unei mase de oameni atat de mare este uimitor si este ceea ce se numeste mai nou Lady Gaga.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Lady Gaga Empty Re: Lady Gaga

Mesaj Scris de Schizo Mier Mai 09 2012, 07:26

Lady GaGa este un fenomen foarte interesant. Controversată de mulți, apreciată de și mai mulți. S-au spus multe prostii despre ea, ajungându-se până acolo că ar fi cea mai importantă păpușă Illuminati din vremurile moderne.
Personal, eu am mult respect pentru ea. Imaginația ei și talentul nativ pentru a atrage și a menține ațintite privirile publicului asupra ei au făcut-o să ajungă unde e acum. Ea este dovada vie că în vremurile noastre să faci muzică nu e suficient. Nici măcar să faci videoclipuri și albume nu e de ajuns. Ea oferă gama completă: linie muzicală catchy, videoclipuri șocante, show-uri complexe în concerte live. Nu prea ai ce să-i reproșezi ca analist de business obiectiv. Este una din puținele artiste care au înțeles că, din totalul potențialilor consumatori ai muzicii ei, majoritatea mediocră este cea care contează, pentru că e mai numeroasă. Iar majoritatea mediocră cere șoc, sex și scandal. GaGa asta le-a servit și iată unde a ajuns. Am numai respect din punctul ăsta de vedere pentru ea.
Acum, ca să-mi zic părerea și despre melodiile ei, personal, sunt mare fan al remix-urilor melodiilor ei celebre. Le las mai jos, în cazul în care nu le știți. Spre deosebire de tine, Florentina, eu sunt fan al pieselor de la începuturi: Just Dance, Paparazzi, Alejandro, Telephone, Bad Romance... Astea ultimele au început să nu mă mai impresioneze așa tare. În fine, poate am ajuns eu la o saturație de GaGa Razz Dar pe astea de mai sus le ascult oricând cu plăcere Very Happy
Lady GaGa feat. Akon, Colby O'Donis & Kardinal Offishall - Just Dance (Colby O'Donis' RMX)
Lady GaGa - Poker Face (Space Cowboy's RMX)
Lady GaGa feat. Marilyn Manson - LoveGame (Chew Fu's Ghettohouse Fix RMX)
Lady GaGa - Paparazzi (Stuart Price's RMX)
Lady GaGa feat. Beyonce - Telephone (Alphabeat RMX)
Și mai era o variantă mai scurtă a remix-ului lui DJ Dark Intensity la Judas, dar nu l-am mai găsit. N-am găsit decât Extended Version-ul.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum