Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
House M.D. EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
House M.D. EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
House M.D. EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
House M.D. EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
House M.D. EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
House M.D. EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
House M.D. EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
House M.D. EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
House M.D. EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
House M.D. EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


House M.D.

3 participanți

In jos

House M.D. Empty House M.D.

Mesaj Scris de Royal__blood Sam Mai 05 2012, 00:47

Informaţii generale - titlul poarta numele personajului principal Gregory House, un medic diagnostician.

Plot - House are un departament de diagnosticare in spitalul Princeton-Plainsboro Teaching al carui decan este Lisa Cudy ( o fosta colega de a sa din facultate). Are echipa sa de medici, pe care ii alege dupa niste criterii care mai de care mai ciudate si ii supune celor mai neasteptate teste. Fiecare episod presupune un nou caz pe care el si echipa sa trebuie sa-l rezolve, sa puna diagnosticul corect pacientilor.

Distribuţia - House Gregory (Hugh Laurie), Dr. Allison Cameron (Jennifer Morrison), Dr. Robert Chase (Jesse Spencer) si Dr. Eric Foreman (Omar Epps), Lisa Cuddy (Lisa Edelstein) Dr. James Wilson (Robert Sean Leonard).

Acting - Consider ca interpretarea lui Hugh laurie este ireprosabila. De altfel, ceea ce ma atras sa urmaresc serialul, a fost chiar curiozitatea de a cunoaste ipostazele in care actioneaza personajul sau.

Regizor: Deran Sarafian, Daniel Sackheim
Scenariu: David Shore, Lawrence Kaplow, Thomas L. Moran

Imaginea - Mie mi s-au parut memorabile cadrele cu House, in care testeaza candidatii la posturile de membri ai departamentului sau.


Concluzia - E genial, din punctul meu de vedere. Nu urmaresc foarte multe seriale ( in prezent nu am timp ) dar pentru acesta fac tot posibilul sa-l vad. Am inceput sa-l urmaresc din februarie si am ajuns acum la inceputul sezonului 8. Absolut genial. Actorul Hugh Laurie este exceptional. Interpretaza excelent rolul unui doctor cinic, sarcastic, nefericit si foarte priceput in ceea ce face. Si garantez oricui, care inca nu l-a vizionat, ca o data ce o va face nu va putea sa-l abandoneze. Imi pare nespus de rau ca anul asta se termina. O sa-mi lipseasca foarte mult.
Nu este doar un serial despre doctori. Are multe substraturi psihologice si sociale. House este dependent de vicodin ( are dureri serioase la picior din cauza unui incident nefericit) si traieste drama unui geniu, neinteles de lume, si prin urmare ii trataza pe toti cu un sarcasm dus la extreme ( chiar si pe cele mai apropiate persoane din viata sa)
Mai astept pareri despe acest serial.

xoxo

V-am rugat să nu mai copiaţi plot-uri de prin alte părţi. Te rog, verifică ghidul pentru reviewuri şi editează acest post.

edit: eu nu gasesc topicul respectiv, am incercat si cu butonul de cautare si tot n-am gasit. Am sters ce am luat dupa site, daca mai trebuia sa fac ceva, imi cer scuze, chiar nu gasesc ghidul Sad

edit 2: Am gasit, gata! Smile


Ultima editare efectuata de catre Royal__blood in Joi Mai 10 2012, 23:52, editata de 2 ori
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 31
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

House M.D. Empty Re: House M.D.

Mesaj Scris de Schizo Sam Mai 05 2012, 11:04

Și eu am auzit multe lucruri bune despre el și mi-am propus să îl încep. Momentan sunt prins cu alte treburi (și alte seriale Razz), dar, după ce mă eliberez o să mă apuc și de ăsta. Sincer, cel mai mult m-au convins post-urile de pe 9gag cu scene din serial, care mi-au arătat că omul ăsta are tipul meu preferat de umor Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

House M.D. Empty Re: House M.D.

Mesaj Scris de SyleBV Sam Mai 05 2012, 11:07

Nu am vazt serialul inca dar am auzit numai lucruri bune despre el iar recent am vazut si cateva scene din el cu respectivul doctoras care mau convins sa il incep insa momentan urmaresc altu serial si nu vreau sa incep 2 caci dupa nu voi mai intelege mare lucru din ele insa cand termin asta il incep pe ala cu siguranta.
SyleBV
SyleBV
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 233
Data de inscriere : 17/04/2012
Varsta : 31
Localizare : Brasov

http://sylebrasov.blogspot.com/

Sus In jos

House M.D. Empty Re: House M.D.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum