Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Jeux d'enfants EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Jeux d'enfants EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Jeux d'enfants EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Jeux d'enfants EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Jeux d'enfants EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Jeux d'enfants EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Jeux d'enfants EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Jeux d'enfants EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Jeux d'enfants EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Jeux d'enfants EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Jeux d'enfants

3 participanți

In jos

Jeux d'enfants Empty Jeux d'enfants

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 01 2012, 16:03

Julien (Guillaume Canet) și Sophie (Marion Cotillard) sunt doi copii care descoperă cum o simplă cutie frumos desenată și un joc le poate schimba viețile. De la amuzament la tristețe, de la extaz la agonie, de la frustrare la fluturași, de la ură la dragoste, cei doi trec prin toate sentimentele posibile în viață, pe măsură ce realizează că demult nu mai sunt stăpâni pe propriile destine și că cel ce le controlează viețile este jocul.
Chiar nu vreau să vă spun mai multe despre film pentru că l-aș strica. Nu-mi plac spoiler-ele. O să vă las trailer-ul mai jos, deși trebuie să o aveți cu franceza ca să-l înțelegeți Razz Vizionare plăcută celor ce nu l-au văzut încă Smile Cap ou pas cap? Wink

Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Jeux d'enfants Empty Re: Jeux d'enfants

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Iun 07 2012, 21:42

Aw...Love that one...<3
l`am vazut anul trecut. Mi s`a parut atat de complex...amuzant, dramatic, si cu actiune in acelasi timp. Si e genul de film care imi place la nebunie, pe parcursul caruia esti complet cuprins de actiune si fascinat de aceasta, si la sfarsitul caruia raman cu ochii inca lipiti de ecran pentru o perioada. Ador, pur si simplu ador finalul. E...idk, just left me speechless. Imi pare rau ca nu am trecut mai devreme pe aici, dar nu am recunoscut titlul, pe care il stiam in varianta englezeasca: "Love me if you dare!" Imi place enorm varianta asta.
Oricum, il recomand tuturor, este un film cu adevarat exceptional.
@ Schizo: Cap!!
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Jeux d'enfants Empty Re: Jeux d'enfants

Mesaj Scris de Schizo Joi Iun 07 2012, 23:33

Chiar mă întrebam cum se face că nu a văzut nimeni acest film. Sau dacă problema e la mine, că am scris eu descrierea aiurea Smile) E filmul meu preferat all-time și mulți din cei care mă cunosc sunt surprinși de asta, având în vedere că în general sunt pasionat de blockbuster-e, filme cu super-eroi și comedii romantice. Se poate spune că și filmul ăsta e o comedie romantică, dar eu am văzut în el mai mult. În fine, sper că ți-a plăcut la fel de mult cum ai zis, Fantasy și mă bucur că și tu l-ai văzut. Mi se pare o experiență cel puțin interesantă în viața oricui să vezi filmul ăsta.
Cap!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Jeux d'enfants Empty Re: Jeux d'enfants

Mesaj Scris de SailorMoon Vin Iun 08 2012, 01:12

Si eu consider ca merita vazut filmul. De regula prefer sa plang la filme, nu stiu, mi se pare relaxant, iar filmu' chiar a reusit sa faca asta cu brio. Plus ca datorita filmului astuia m'am indragostit si mai tare de limba franceza. In concluzie, cine nu l'a vazut... trebuie sa'si rezerve cat de curand timp sa'l vada.
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Jeux d'enfants Empty Re: Jeux d'enfants

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum