Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Interviu cu Georgiana EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Interviu cu Georgiana EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Interviu cu Georgiana EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Interviu cu Georgiana EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Interviu cu Georgiana EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Interviu cu Georgiana EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Interviu cu Georgiana EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Interviu cu Georgiana EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Interviu cu Georgiana EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Interviu cu Georgiana EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Interviu cu Georgiana

3 participanți

In jos

Interviu cu Georgiana Empty Interviu cu Georgiana

Mesaj Scris de iAndrei Lun Apr 30 2012, 23:30

A venit rândul Georgianei să treacă pe "scaunul" de intervievat şi am reuşit să ducem o discuţie interesantă legată de forum şi nu numai. Enjoy!

Andrei: Bună şi mă bucur enorm că am ocazia să te intervievez. La înscriere nu ai fost cunoscută de majoritatea userilor, dar încet-încet ai reuşit să îţi faci un renume pe forum prin talentele tale minunate. Acum eşti unul dintre membrii staff-ului si faci o treabă minunată. Ca o întrebare de început, aş vrea să ştiu ce te-a determinat să te înscrii la acest interviu?

Georgiana: Bună şi mă simt onorată. Îţi mulţumesc foarte mult pentru aprecieri însă exageraţi când spuneţi că sunt un super-talent. Sunt useri mult mai talentaţi decât mine pe care aş vrea să am ocazia să îi întâlnesc face to face. Eu nu mă consider un multi talent, ci doar o fată obişnuită care dispune de o doză niţel mai mare de imaginaţie.
Ca să îţi răspund la întrebare: Sincer, am decis să mă înscriu la interviu pentru că s-au format nişte păreri, zic eu, greşite despre mine şi sper să nu se mai întâmple.

Andrei: Am văzut cu toţii discuţiile ce s-au creeat pe forum în urma unor neînţelegeri şi nu pot să spun decât că îmi pare nespus de rău pentru cele rezultate, însă sunt sigur că nu se va mai întâmpla şi sunt şi mai sigur că după acest interviu părerile negative despre tine, dacă acestea există, vor dispărea în totalitate.
Există o legătură interesantă între nick-ul pe care îl foloseşti şi numele forumului. Este asta o simplă coincidenţă sau eşti chiar devotată site-ului nostru?

Georgiana: Mereu vor exista şi păreri negative despre o persoană, însă injuriile aduse la adresa mea au fost total neadevărate. Şi ca să nu mai păstrăm suspansul, niciodată nu am încercat să par superioară celorlalţi sau să cer atenţie. Tu mă cunoşti mai bine şi ţi-ai dat seama ca nu îmi place să fiu în centrul atenţiei, prefer să „acţionez” din umbră. A nu se confunda cu faptul că aş fi solitară sau mai puţin sociabilă. Îmi place enorm de mult să leg prietenii durabile, mai ales cu acele persoane cu care împărtăşesc lucruri pe care le avem în comun.Bineînţeles că sunt devotată forumului, altfel nu m-aş fi înregistrat, dar povestea cu pseudominul a apărut în iarna 2010/2011,cred, dintr-o joacă, mai apoi nick-ul s-a potrivit de minune. Nu mă ascund în spatele lui, ci îl port cu mândrie şi trebuie să precizez că sunt cunoscută drept Ang din cauza lui Aggie, care m-a „poreclit” aşa. Sincer, până acum nu am fost prezentă ca Georgiana online, preferam nickname-uri, dar a început să îmi placă. Totuşi, nu o să renunţ prea curând la Ang.

Andrei: Deci vrei să păstrezi o alură misterioasă, dar, în acelaşi timp poţi lega prietenii şi eşti o persoana sociablă , aşa cum ne-am putut da seama din activitatea ta. În continuare, eu sunt mândru că ai ales să fii devotată site-ului nostru şi de asemenea consider că eşti un membru indispensabil.
Vorbeam mai devreme de talentele tale şi nu mă pot abţine să nu întreb cum le-ai descoperit. Ai vrut să faci o încercare pentru fiecare sau doar le faci pe toate de când te ştii?

Georgiana: Trebuie să te contrazic la partea cu „membru indispensabil”. ANG e, cum ai zis şi tu, un forum cu potenţial şi sunt sigură că ar avea viaţă lungă şi fără să îl populez eu.
Uhm, eu nu le zic talente, ci simple pasiuni. Deocamdată sunt amatoare în tot ce fac, însă sunt pe drumul spre progres, chiar dacă stagnez de o perioadă. Păi, să le luăm pe rând: Desenez de când eram micuţă şi încă de atunci mi s-a spus că îmi merge mâna bine. Prin clasa a 4-a părinţii au observat că încep să mă descurc bine şi la anatomie aşa că au vrut să studiez grafica şi pictura la un liceu de arte, dar eu mi-am încrucişat braţele şi am stat botoasă vreo săptămână până i-am convins să păstreze ideea în stadiul de...simplă idee – nu am vrut să renunţ la o colegă. Să mă perfecţionez am început cu vreo 2-3 ani în urmă, citind singură articole de prin reviste sau de pe internet şi desenând după tutoriale.
Cu fotografia am început prin clasa a 6-a, când găseam fotografii interesante pe internet şi voiam să văd dacă sunt în stare de aşa ceva. Mi-am bătut părinţii la cap până mi-au cumpărat un aparat decent şi după am început singurică să văd lumea prin obiectivul său.
Photoshop-ul m-a prins tot prin perioada aceea, atunci când editam fotografiile. După am început să fac wallpapere şi butoane, după care am continuat cu manipulări, signatures şi tot aşa. Din cauza pauzelor lungi si dese de Photoshop, mi-am pierdut îndemânarea şi răbdarea şi îmi pare foarte rău. Sper să pot recupera.
Cu scrisul s-a întâmplat ceva mai târziu, mai ales la poezii. Tentative de proză aveam şi prin clasele mici, însă de poezii m-am apucat prin clasa a 8-a când stăteam la pat răpusă de o răceală. Doze de inspiraţie ca atunci să tot am, hehe.

Andrei: Nu o să îţi iau denumirea de „pasiuni” în seamă şi o sa te declar multi-talent. Şi tocmai de aici pot deduce, chiar dacă ştiu deja asta, că eşti modestă. Faci bine tot ce faci şi chiar dacă stagnezi tot îţi revii şi îţi iei locul printre cei mai buni artişti ai forumului. Următoarea întrebare este una simplă, în afară de pasiunile tale, cum îţi petreci timpul liber?

Georgiana: Timpul liber, când dispun de aşa ceva, mi-l petrec în foarte multe feluri, de obicei cu prietenii. Aveam o perioadă în care stăteam mult în casă şi mă uitam la seriale sau jucam jocuri, însă cariera de gamer s-a încheiat de ceva timp, m-am axat mai mult pe şcoală fiindcă vreau să termin cu bine liceul şi pierdeam foarte mult timp cu jocurile. Serialele le-am păstrat, însă le-am rărit - la lista de seriale se ataşează şi o listă cu anime-uri.
Viaţa din afara camerei mi-o petrec gătind – da, mă simt mândră că sunt în stare să fac mai mult decât cartofi prăjiţi şi supă la plic – citind şi mă bucură enorm când reuşesc să petrec timp în natură. Petrec mult timp cu prietenii prin oraş, prin cafenele – evit pe cât posibil cluburile fiindca nu le văd ca pe un loc în care te poţi relaxa sau macar înţelege cu cel de lângă tine – şi multe activităţi cu care se preocupă o fată obişnuită de vârsta mea.
Ascult multă muzică, pe tot parcursul zilei, în aproape orice fac. În rest, nimic ieşit din comun.

Andrei: Seriale, gătit, gamer şi muzică..this is heaven on Earth. Hai să te întreb şi de viitor. Tot suntem in floarea tinereţii şi nimeni nu este decis asupra a ce va face in viaţă, nu ştiu despre tine, insă..ai hotărât cum va arăta viitorul tău?

Georgiana: Nici eu nu sunt hotărâtă în legătură cu ce voi face mai departe şi uneori ma nelinişteşte asta, însă va fi bine, sper. Vreau să termin liceul şi să urmez medicina, în Bucureşti, dar nu ştiu sigur pe ce ramură mă voi axa mai departe. După facultate o să vreau o carieră în domeniul medicinei, fireşte, dar aş prefera să se mai schimbe timpurile până atunci fiindcă sistemul sanitar în România e praf şi sunt sigură că toată lumea observă asta.
Sunt de părere că dacă generaţiile `90 -`96 nu schimbă ceva în ţara asta, nimeni nu o va mai face, fiindcă nimeni nu ştie ce e în ţara asta.
Ca să revenim la subiect, nu sunt genul de perosană care să planifice viitorul în detaliu, aştept să văd ce se iveşte.Totuşi,există o idee acolo destul de bine conturată, sper să se ajungă la împlinirea acesteia.

Andrei: Să fii spontan este o calitate rară in oamenii inteligenţi, care, de obiecei, îşi planifică totul din timp. Trebuie să te adaptezi condiţiilor ce vor veni şi să îţi duci la capăt scopul pe baza deciziilor luate pe moment.
O ultimă întrebare pe sfârşit de interviu , ai de gând să ne onorezi cu prezenţa ta o perioadă mai lungă?

Georgiana: Îţi mulţumesc pentru cuvintele frumoase şi acum sunt ceva mai sigură că va fi totul bine. Deşi am avut o tentativă de a pleca de pe forum pentru a nu mai exista discuţii, am hotărât să rămân totuşi. Îmi sunt dragi aproape toţi membrii forumului şi nu ştiu dacă voi mai putea ţine legăturta cu toţi în aceeaşi măsură dacă mă voi retrage. În plus, cum aş putea să te las singur ? *laughs*
Din moment ce am promis că mă voi ţine de treabă când am primit titlul de moderator, o să îmi respect promisiunea.
Mi-a făcut o foarte mare plăcere să iau parte la acest interviu şi mi-ar plăcea să o fac din nou cu altă ocazie.

Andrei: Nici nu ştii cât mă bucură să aud aceste cuvinte din partea ta, nu aş fi vrut să pierd un membru atât de talentat. În plus nu te-aş fi lăsat eu, atât de mult te iubesc ;;].
Măi, nu pot să spun decât că m-a bucurat enorm să am parte de această oportunitate şi că acum membrii site-ului o vor descoperi pe Georgiana cea adevărată.


Ultima editare efectuata de catre iAndrei in Lun Apr 30 2012, 23:39, editata de 1 ori
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Interviu cu Georgiana Empty Re: Interviu cu Georgiana

Mesaj Scris de Schizo Lun Apr 30 2012, 23:37

Salut, Georgiana, am și eu două întrebări, că am înțeles că se poate să primești întrebări și de la alți membrii Smile
1. Imaginație și idei se vede că ai. Poezii faci bune, desene și mai bune, poze geniale. De ce nu bagi o fisă și la proză? Sunt curios ce ar ieși Smile
2. Stai în București? Am înțeles că nu ești o fană a cluburilor. Ce locuri din București îți place să frecventezi?
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Interviu cu Georgiana Empty Re: Interviu cu Georgiana

Mesaj Scris de iGeorgiana Mar Mai 01 2012, 11:29

Bună Schizo, bineînţeles că primesc întrebări şi de la alţi membrii. Very Happy
1. Uhm, nu demult mi-a venit ideea unui fic la care am început să scriu, dar voi începe să-l postez când o să am scris un număr mai mare de capitole. După ce trec de teze, adică prin vară, o să postez fic-ul. Aş începe de pe acum, dar cu puţinul timp liber pe care îl am v-aş face să aşteptaţi cam mult continuarea.

2. Nu stau în Bucureşti dar urmează să mă mut acolo începând cu facultatea. Nu cunosc foarte bine oraşul deşi am fost de câteva ori. Locuri de prin Bucureşti...am fost de o mulţime de ori în principalele parcuri şi e plăcut. :3
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Interviu cu Georgiana Empty Re: Interviu cu Georgiana

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum