Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Dub Fx EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Dub Fx EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Dub Fx EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Dub Fx EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Dub Fx EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Dub Fx EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Dub Fx EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Dub Fx EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Dub Fx EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Dub Fx EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Dub Fx

2 participanți

In jos

Dub Fx Empty Dub Fx

Mesaj Scris de iAndrei Dum Apr 29 2012, 20:38

Eu am aflat de el acum vre-o doi ani de la un coleg şi îl ascult obsesiv înca de atunci. Am ratat nişte oportunităţi de a îl vedea live si regret foarte mult. Ca să vă fac o scurtă prezentare.

Dub Fx, pe numele său adevărat Benjamin Standford, este un artist de origine australiană, dar stabilit in Europa. De obicei călătoreşte alaturi de logodnica sa, Flower Fairy şi de Mr Woodnote, un cântăreţ la saxofon excelent.
Dub Fx este binecunoscut pentru cariera sa de artist de stradă şi pentru melodiile sale uimitoare. Influenţele sale reggae, hiphop şi drum and bass, l-au făcut renumit în întreaga lume, îndeosebi in Europa. El foloseşte looping machine pentru a creea muzică live prin beatbox şi voce, dar şi efecte sonore. De cele mai multe ori el este acompaniat de Mr Woodnote şi rezultatele muncii lor sunt epice.

În opinia mea, Dub Fx este un artist complet, versurile pe care le creează sunt profunde, foarte catchy, iar liniile melodice mă încântă până la extrem. Se descurcă să impresioneze atât prin melodii de dragoste, cât şi prin melodii ce critica societatea modernă..well, enjoy!

Intensions
Flow
Love me or not
Sooth your pain - personal favourite.
Fly with me
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Dub Fx Empty Re: Dub Fx

Mesaj Scris de Schizo Lun Mai 14 2012, 07:57

Simpatic tipul. Niciodată nu mi-a plăcut în mod deosebit, dar e foarte OK ca muzică de fundal sau să-l asculți în timp ce faci altceva, pur și simplu. Ideea lui de muzică este originală, recunosc că din descriere nu prea înțelegeam ce muzică e aia având doar instrumentele pe care le-ai zis. Dar e OK Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum