Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Fotografii by Ana EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Fotografii by Ana EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Fotografii by Ana EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Fotografii by Ana EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Fotografii by Ana EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Fotografii by Ana EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Fotografii by Ana EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Fotografii by Ana EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Fotografii by Ana EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Fotografii by Ana EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Fotografii by Ana

4 participanți

In jos

Fotografii by Ana Empty Fotografii by Ana

Mesaj Scris de AnaB Vin Apr 27 2012, 20:58

Acum postez si eu cateva fotografii facute de mine cum spuneam. Mie imi plac:D, bineinteles,doar sunt facute de mine:)).. dar astept indicatii, sa mai invat si eu cate ceva. Ne-a zis profu` de desen intr-o zi sa incepem si noi sa facem poze, la orice .. si uite asa am inceput..

primavara
crin
hipopotamus :">

AnaB
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30

Sus In jos

Fotografii by Ana Empty Re: Fotografii by Ana

Mesaj Scris de iAndrei Vin Apr 27 2012, 21:21

Da, proful de desen care ne face manelişti, dar care m-a făcut şi pe mine să iubesc fotografia. Să revenim.

Primăvara - Mama ei de sepie că ai stricat o fotografie cât de cât acceptabilă. Nu văd ce ţi-a trebuit să pui efectul ăla, dacă era alb negru mai ziceam, dar sepia e chiar oribil din punctul meu de vedere.
Fotografia în sine nu este cine ştie ce, dar ai avut o focalizare bună şi un unghi bunicel.

Crin - Iar alb-negru..eu ştiu de ce ai făcut asta, trebuia să explici şi pentru restul oamenilor de pe aici. Ai prins un cadru aproximativ frontal ceea ce este un lucru bun. Lumina este bună, dar poate prea puternică. Păcat de lipsa de culoare...poate proful nu se aştepta să facem cu flori Smile

Hipopotamus - Este cea mai bună de pe aici, dar ai o mare problemă. Sursa de lumină apare in cadru şi nu este tocmai plăcut, era mai bine să scoţi lampa de acolo şi ar fi avut acelaşi efect, doar ca nu mai vedeam o lumină aşa puternica.
Mai ai nişte elemente ce nu îsi au locul pe acolo şi care ar fi putut fi eliminate cu ajutorul unui mic edit.
Cel mai mult mi-a plăcut unghiul prins şi "expresia" de uimire a hipopotamului.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografii by Ana Empty Re: Fotografii by Ana

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 29 2012, 19:48

Da, interesante pozele, se vede că știi ce faci, dar niciuna din poze nu este excelentă, pentru simplul motiv că există chestii care le strică și care puteau fi evitate. La prima eu zic că nu trebuia niciun edit de culoare. Primăvara înseamnă căldură, culoare. Trebuiau lăsate așa colorate florile. A doua e OK, pentru un macro, dar puteai să-l iei o idee mai din spate. Ultima e simpatică, dar nu excelează la nimic, poate în sens negativ la iluminarea slabă și claritatea pozei. Dar ești pe drumul cel bun. Asta ți-o garantez.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii by Ana Empty Re: Fotografii by Ana

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Aug 12 2012, 18:19

Cam târziu, dar am aterizat şi eu pe aici. Pot spune că mi-a plăcut ce am văzut, se cunoaşte că ai ceva cunoştinţe în domeniu, sau că ştii să mânuieşti aparatul. În prima fotografie, efectul sepia strică - niciodată nu a fost foarte apreciat, de fapt. Nici unghiul nu este excelent - trebuia surprins şi ghiocelul din dreapta. Ar fi arătat foarte frumos ghioceii surprinşi în partea dreapta şi culoarea fotografiei originale.
Cea cu crinul este pur şi simplu genială. Nu mă voi lua de încadrare, fiindcă floarea ocupă aproape toată fotografia, iar efectul alb-negru nu face decât să sporească frumuseţea lucrării. Bravo!
Şi asta cu hipopotamul e tare drăguţică, sursa de lumină e posiţionată perfect, însă nu te păcăli că toate pozele cu efect alb-negru arată bine. Ale tale, într-adevăr, arată bine fiindcă nu au acel efect spălăcit, dar nu te baza pe asta.

Cam asta a fost. Au o calitate de excepţie şi aştept să văd altele. Baftă!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografii by Ana Empty Re: Fotografii by Ana

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum