Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
0zZy's Creations - Pagina 3 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


0zZy's Creations

+10
DanPartizan
Sieside
FairChild666
SyleBV
Bullet
Harlequin
Schizo
Nekirus
iAndrei
0zZy
14 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Darky Lun Sept 03 2012, 10:54

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Dap imi place la nebunie logo'ul.Acum despre edit este genial si aproape perfect, ceva insa ii strica statutul de edit perfect.Conturul din jurul mainilor si pistoalelor.Daca poti sa il faci sa dispara atunci o sa fie extrem de real.O sa se vada exact ca si cum cu pistoalele de CS au fost trase bile de paintball.Nu stiu ce sa iti recomand sa il faci sa dispara.Poate sa selectezi exact mainile si pistoalele si dai cu brush peste.Nu stiu exact termenii tehnici.Decii editul este genial deadreptul, doar acel mic contur eliminat si o sa fie perfect.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Bullet Lun Sept 03 2012, 14:57

Următorul mesaj este doar o părere personală în calitate de consumator de artă şi nu de critic:

Mm, sig-ul cu Hulk arată binişor. Cred, însă, că ai folosit prea intens smoke brush-ul ăla (e smoke brush, nu?), iar asta îl face mult prea încărcat având în vedere că un background propriu n-ai. În rest, nu ştiu, se asortează bine brush-urile alea cu renderele, deci n-am ce comenta aici.
La ultimele două văd că te-ai jucat niţel cu nişte splatter brush-uri. La ăla cu pistoalele îmi place ideea, dar e destul de simpluţ. Puteai să-l mai încarci niţel.
Ultimul... mna, e un sig abstract. Te-ai jucat din nou cu acele brush-uri şi ai încercat să faci o trecere de la negru la alb. În mare parte ţi-a ieşit bine, dar unele au un alb prea intens şi cam atacă la retină, ori poziţionarea nu-i tocmai bună. Baftă în continuare!



Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Schizo Mar Sept 04 2012, 07:56

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Mi-a plăcut ideea cu pistoalele și paintball, exact ca celorlalți, dar e mare păcat că nu poți să ștergi conturul ăla. Oricum, felicitări pentru idee. Sig-ul abstract, într-adevăr, e simpluț, dar mie-mi place chiar și așa. Ce am observat la tine e fixația pe un anumit timp de brush sau culoare, cum e cazul ambelor creații de mai sus. Ambele cu efect de paintball și alb-negrul ăla cu saturație de gri. Nevertheless, good work.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de 0zZy Mier Sept 05 2012, 11:30

Am gasit un alt render la pistoale si asta are contur dar se vede mai putin .. adica pe mana stanga sa vede cam rau .. dar nah ... Wink) Si am schimbat putin smokeul ... mie mi se pare mai ok a 2a .. Wink)

0zZy's Creations - Pagina 3 Groodh

0zZy's Creations - Pagina 3 Groodhd
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Schizo Mier Sept 05 2012, 21:34

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Ca smoke, da, mai bun al doilea. Render-ul e mai bunicel, dar tot nu excelează. În rest, nicio diferență față de lucrarea precedentă. Oricum, apreciabil că încerci să perfecționezi ceva ce nu a ieșit excelent, iar asta dă dovadă de ambiție. Spor în continuare Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de 0zZy Joi Sept 06 2012, 19:01

Un Wallpaper Despre spatiu Wink O sa-l pun cu spoiler ca sa nu deformez site-ul ... Enjoy:
Spoiler:

Sau link in caz de nu vreti spoileru :

http://s12.postimage.org/qlkt3v74t/Space.jpg
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Schizo Joi Sept 06 2012, 20:18

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Băi, mi-a plăcut. Așa, simpluț, are cam tot ce trebuie. Background, lumini frumoase, nu irită ochii... Pământul mi-a plăcut mult și sig-ul de jos. Dar cred că mergea să faci stele mai luminoase. Știu că era de muncă, mai ales că-s ale dracu' de multe, dar cred că ieșea mai interesant. Nu foarte luminoase, cât să se vadă că sunt.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de 0zZy Sam Sept 08 2012, 11:50

Ceva de amuzament inainte sa plec la tara ...

Enjoy :0zZy's Creations - Pagina 3 Salut4


Mda .. nu pot sa-l fac transparent .. dar orcum arata bine si asa Wink)

0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Schizo Mar Sept 11 2012, 23:27

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:
Frumos, amuzant, într-adevăr. Interesantă avalanșa de font-uri. Previzibilă și faza cu speriatul, dar să știi că stă prea puțin dinozaurul ăla pe ecran, comparativ cu momentele cu scris. Ar trebui revizuit, că nu se sperie nimeni așa Razz Anyway, ncie try, apreciabil efort, eu te felicit Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de 0zZy Mar Sept 11 2012, 23:41

Stiu ca sta prea putin pe ecran dinozaurul .. eu l-am facut special asa ... e ca un mesaj subliminal ... iti ramane tiparit putin pe retina asa ... el defpat este la viteza rachetei din avatarul cu ozn doar ca scrisurile sunt mai lente si deaceea ti se pare ca se schimba repede .. daca as pune un delay mai mare nu ar deveni deloc mai freaky dinozaurul ... initial vroiam sa fac unul in care sa te plictisesti sa astepti sa vezi ce e acolo =)) si totusi mai vreau sa invat cum fac un gif cu sunet .. deci daca invat aia is zeu =))
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Schizo Mier Sept 12 2012, 07:57

Aia ar fi într-adevăr interesant. Sunt sigur că exist tutoriale pe tema asta. Da, îți înțeleg punctul de vedere, mie mi-a rămas în minte dinozaurul, chiar dacă l-am văzut așa puțin, deci ți-a ieșit schema cu mesajul subliminal Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Bullet Mier Sept 26 2012, 11:46

Următorul mesaj este doar o părere personală, în calitate de consumator de artă şi nu de critic:

Mm, la sig-urile cu pistoalele nu văd nimic prea nou care să-l facă mai apreciat de primul. Ai folosit nişte brush-uri diferite, atâta tot. Wallpaper-ul mi s-a părut, totuşi, destul de interesant. Îmi place, iar contrastul dintre negrul de pe fundal şi planete/stele etc, dă bine. Acel .gif întradevăr, dă un strop de amuzament, dar poate că altceva în loc de acel alb dădea mai bine. Font-ul, însă, e ceva comun. L-am văzut adesea pe la lucrările tale.
Um, nu ştiu, eşti destul de constant la lucrările tale. Când e vorba de ceva nou, vii cu ceva minor, nimic ieşit din comun. Încearcă şi alte stiluri, alte unelte astfel încât să îmbini mai bine noile tale ,,jucării". Sper că înţelegi ce vreau să spun. Încearcă tutoriale, alte chestii aşa încât să ne suprinzi din ce în ce mai mult. Mbine, nu spun să ne surprinzi cu fiecare lucrare, dar măcar la câteva posturi să vii cu ceva nou şi suprinzător încât să spun ,,da, mă, faţă de celelalte arată mult mai bine!". Baftă în continuare!



Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 28
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de 0zZy Dum Sept 30 2012, 22:42

Voi face mari pauze din cauza pregatirilor pentru bac si invatatului pentru permisul auto ... si voi posta ceva nou cand am timp sa mai creez ceva ... Nu o sa am timp pentru tutoriale ca sa pot progresa in voie ....
Urmatorul sig : Can you ?

0zZy's Creations - Pagina 3 Can_you
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Darky Dum Sept 30 2012, 22:54

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Poi ce pot sa spun este ca imi place mult.Background'ul albastru alaturi de efectele care le-ai adaugat tu se potrivesc de minune cun render-ul.In mare este super ca idee.Nimic de reprosat nimic care sa deranjeze privirii.Este chiar ceva nou frumos si bine facut.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de 0zZy Dum Oct 28 2012, 10:00

Am facut un nou wallpaper in sarbatorirea noului meu logo;))

Here: -->> OzN

Si aici am facut un wallpapaer pentru un tovaras ... Wink) Aici m-am axat mai mult pe text ....
Va recomand sa cititi ce scrie in stanga .. tot textul acela ... este vorba despre Hakeri ... Very Happy

Here: -->> Dryx
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de zLia Joi Noi 15 2012, 18:33

Aceasta este o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:

Te descurci bine pentru cineva care e pe la inceputuri, si ultima lucrare ti-a iesit chiar interesant, simpla si la obiect. In schimb nu prea vad eu cum se potriveste fontul nick-ului tau cu restul ideii. E important mereu sa iti alegi elementele inainte de a incepe lucrarea.

Nu sunt asa de sigura de cea cu OZN, poate trebuia sa folosesti un Hard Brush pentru pata de culoare si sa mai lucrezi la text. In cazul asta e un pic prea simpla.

Ai putea incerca ceva tutoriale de asemenea.

Spor in continuare!

Sper sa nu te deranjeze ce am spus, am zis din experienta si din cunostiintele pe care le am.
zLia
zLia
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 10
Data de inscriere : 11/11/2012
Varsta : 32
Localizare : Cyprus

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Sarpe Lun Noi 19 2012, 20:37

Salut,am revenit si eu inapoi...
Ozzy cat timp am lipsit ai evoluat bine,dar cand incepi o lucrare in photoshop trebuie mai intai sa iti vina o idee geniala in cap si sa iti dai drumu la imaginatie asta conteaza cel mai mult...nu am lucrari foarte reusite in portofoliu,dar cand am chef si imi dau drumu la imaginatie iese ceva.Fa din ceva simplu fal complex cu efecte,sti ce zic...
Sarpe
Sarpe
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 52
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de 0zZy Vin Dec 07 2012, 16:06

Printre comentariile la romana si integralele de la matematica pentru BAC am reusit sa mai fac rost de putin timp liber si am creat aceste 2 wallpapere :

1: Hd Abstract Wallpaper
Facut de la 0 .

2 : My eye
( chiar sunt ochii mei Wink) )
Initial era ptr prietena mea .. dar mi-a placut cum a iesit si am zis sa o editez putin .. I-am pus ceva umbre si am facut acea bariera alb-negru / color

Ciuz si mai revin cu lucrari noi cand am timp
0zZy
0zZy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 87
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 29
Localizare : Prin Satelit !

http://forun.stopme.ro

Sus In jos

0zZy's Creations - Pagina 3 Empty Re: 0zZy's Creations

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum