Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
10 Things I Hate About You EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
10 Things I Hate About You EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
10 Things I Hate About You EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
10 Things I Hate About You EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
10 Things I Hate About You EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
10 Things I Hate About You EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
10 Things I Hate About You EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
10 Things I Hate About You EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
10 Things I Hate About You EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
10 Things I Hate About You EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


10 Things I Hate About You

In jos

10 Things I Hate About You Empty 10 Things I Hate About You

Mesaj Scris de Dark Fantasy Dum Ian 27 2013, 19:24





"10 thigs I hate about you" este o comedie romantica aparuta in 1999, regizata de Gil Junger. Aceasta prezinta povestea surorilor Bianca si Kat Sratford (Larisa Oleynik si Julia Stiles), doua personalitati total opuse si totusi unite la nevoie. Cameron (Gordon-Levitt) se indragosteste la prima vedere de Bianca, in timpul turului scolii, insa avantul ii este taiat de catre Michael (Krumholtz) care`i spune ca aceasta nu este de nasul lui, din cauza superficialitatii sale si a interdictiei tatalui lor de a se intalni cu cineva. Cameron nu se da batut, insa, si accepta sa`i fie profesor de franceza Biancai. Pe plan opus, Kat, o fire puternica si feminista se afla in conflict cu tatal sau (Larry Miller), medic ginecolog si tata singur, dar extrem de protector, din cauza ca refuza sa o lase sa mearga la facultatea la care aceasta dorea. In timpul conflictului acesta modifica regula care le interzicea ficelor lor sa aiva iubiti, transformand`o intr`o regula conform careia Bianca o sa poata sa se intalneasca cu cineva doar atunci cand Kat o sa se vada cu cineva. Cameron afla de noua regula si alege sa introduca un al treilea pion in planul sau de a fi impreuna cu fiinta iubita, Joey Donner (Andrew Keegan), care sa il plateasca pe Patrick Verona (Heath Ledger) sa`i suceasca mintea lui Kat, si sa o invite in oras, astfel incat el si Bianca sa poata fi impreuna. Si astfel incurcatura incepe: Kat si Patrick se intragostesc insa conflictele apar in continuu, culminand cu balul, unde totul o ia razna.


In serial lucrurile sunt diferite. Bianca Si Kat sunt cele nou`venite, si povestea decurge altfel. Nu apare nici o regula si nici planul lui Cameron. Dimpotriva, acesta renunta la dragostea pentru Bianca si se indragosteste de prietena ei cea mai buna, in timp ce Bianca si Joey formeaza un cuplu fericit. Rolul lui Chastity (Dawn, cea mai buna prietena a Biancai) devina mai important. Distributia este schimbata, rolul lui Kat este jucat de Lindsey Shaw, al Biancai de catre Meaghan Jette Martin , al lui Patrick de catre Ethan Peck, al lu Cameron de catre Nicholas Braun, al lui Chastity de carte Dana Davis, iar in rolul lui Walter Stratford m`am bucurat enorm sa`l revad pe Larry Miller. Mosuletul ala obsedat de siguranta intima a ficelor sale e adorabil. Smile)

Ce`mi place cel mai mult si mai mult la acest film/serial e ca pur si simplu iau niste tipuri de oameni complet diferiti, cu personalitati total opuse, si ii aduc impreuna in moduri cat mai neasteptate, creand situatii amuzante si intrigante deopotriva.
Eu, sincer, am vazut prima data serialul, si il prefer pe acesta, in ciuda faptului ca s`a terminat brusc, lasand o multime de conflicte nerezolvate, si astept de o gramada de vreme sa vad sezonul doi. Il recomand cu caldura tuturor, e un serial scurt (vreo 20 de episoade), si un film captivant, si eu consider ca merita vazut.
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum