Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Dar nu uita.. EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Dar nu uita.. EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Dar nu uita.. EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Dar nu uita.. EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Dar nu uita.. EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Dar nu uita.. EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Dar nu uita.. EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Dar nu uita.. EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Dar nu uita.. EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Dar nu uita.. EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Dar nu uita..

3 participanți

In jos

Dar nu uita.. Empty Dar nu uita..

Mesaj Scris de PurpleVodka Mier Sept 05 2012, 22:52

Nu uita niciodată să visezi. Sufletul respiră vise, fără ele se îneacă, se oprește și încetează... Un vis. Atâta îți trebuie ca să rămâi în joc. El te face să crezi în fericire, în viață și în eternitate. Nu ai nevoie nici de hartă, nici de ghid, ai totul în tine, pentru că din vis ești născut tu. Din fericire ai răsărit, lunatic șăgalnic ce-mi servești drept fantezie. Te-ai întors în același vârtej de credință, doar pentru că asta a fost dorința unui iluzionist feeric, destinul amândurora să se combine și să ne anestezieze existența. Aș învinge și neantul, doar că să nu-mi pierd visele alături de tine. Timpul se irosește ca un slujitor credul, cu o naivitate oarbă. Și mă bucură, mă face să zâmbesc, știind că visele noastre se vor uni în curând și se va forma același visător legendar.

Indiferent de ce se va întâmpla, ține minte un lucru: visează necontenit, indiferent de timp, spațiu sau consecințe.



(Prima mea incercare.. p.s. cu dedicatie (: )
PurpleVodka
PurpleVodka
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 04/09/2012
Varsta : 25
Localizare : Cuibul meu plin de vise.

http://seeme-saw.blogspot.com/

Sus In jos

Dar nu uita.. Empty Re: Dar nu uita..

Mesaj Scris de Schizo Mier Sept 05 2012, 23:04

Interesant și frumos. Dar și scurt. Apreciez că ai scris super corect și cu diacritice, dar nu înțeleg de ce nu aplici asta și în mesaje. Ideea e frumoasă, optimistă, filozofică, tot ce trebuie, dar sunt doar câteva rânduri. E util să scrii măcar 20 de rânduri ca să poată lumea comenta ceva punctual pe ce ai creat. Oricum, pentru prima creație, e bine. Mai lucrează la dimensiuni.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Dar nu uita.. Empty Re: Dar nu uita..

Mesaj Scris de Darky Joi Sept 06 2012, 11:37

Aceasta este doar o parere personala in calitate de consumator de arta si nu de critic:
Poi, prea scrut, mult prea scurt ca sa spun ceva concret.Nu ai greseli gramaticale, ai folosit diacritice ceea ce este de apreciat.Pentru prima ta lucrare ti-a iesit surprinzator de bine.Este bine incarcat de sentimente lucru care pentru care vreau sa te felicit, se vede ca este scris din inima pentru cineva >Smile. Ce ai scris tu este nebuneste si m-a impresionat profund.Liric perfect, gramatical si ortografic la fel.Poi tine-o tot asa, cum a zis Schizo, lucreaza la dimensiune si totul o sa fie numai bine.Ceao.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Dar nu uita.. Empty Re: Dar nu uita..

Mesaj Scris de PurpleVodka Joi Sept 06 2012, 16:29

Thanks. Oki poki... Ce-i drept, nu se poate comenta ceva pe un textulet de 5 rânduri. Acum știu unde să punctez mai sus și care este următorul pas. Danke!
PurpleVodka
PurpleVodka
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 14
Data de inscriere : 04/09/2012
Varsta : 25
Localizare : Cuibul meu plin de vise.

http://seeme-saw.blogspot.com/

Sus In jos

Dar nu uita.. Empty Re: Dar nu uita..

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum