Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
George - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
George - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
George - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
George - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
George - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
George - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
George - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
George - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
George - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
George - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


George

+4
Ploae
Harlequin
iAndrei
Schizo
8 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Sam Apr 14 2012, 22:21

Mersi frumos pentru aprecierile tale. Dacă te referi la un George II, îl am în cap, dar încă nu e creionată toată povestea și eu nu scriu decât când am în cap finalul și un schelet al narațiunii. Deci pentru George II, momentan, mai ai de așteptat. O să deschid un nou fic acum, că l-am terminat pe ăsta, și mai am încă 2 în derulare, dacă vrei să te ”delectezi”, citește-le pe acelea Razz Încă o dată, mulțumesc de aprecieri. Înseamnă mult pentru mine Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de iAndrei Dum Apr 15 2012, 13:59

Excelent fic, foarte foarte bun. Ma bucur ca eu am fost cel care a ales ficul ce urma sa il pui pe forum si am ales sa fie asta Very Happy.

Nu ma asteptam la un astfel de final si m-ai uimit. De obicei intr-o astfel de poveste sfarsitul ar trebui sa constea in triumful bineului asupra raului. Eu imi inchipuiam ca George va fi exorcizat sau ca vor veni fratii Winchester ceva..nici decum ca o sa se termine asa. Si asta a fost o dovada extraordinara ca prin textul scris de tine ai reusit sa implici psihologia, adica..cati dintre noi, cei care ne uitam la un film, nu ne dorim ca in final sa castige si personajul malefic macar odata..tu ai facut-o aici si m-ai uimit.

Da, o continuare ar fi grozava, dar acest sfarsit este uimitor si perfect.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 15 2012, 18:44

Mersi și ție, Andrei, și da, acum, când văd că v-a plăcut, mă bucur că ți-am urmat sfatul și am mers pe mâna (sau bâta) lui George Very Happy Mulțumesc tuturor care mi-au citit și comentat fic-ul încă o dată și mă bucur că v-a plăcut. Asta e răsplata artistului necunoscut: plăcerea consumatorilor rodului muncii sale Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Harlequin Dum Apr 15 2012, 23:23

Desi putin mai tarziu...am asteptat sa vina ziua invierii ca sa pot posta. Si m-am gandit ca ar fi bine sa fie si noapte
Finalul este genial. Desi, nu vreau sa te superi pe mine, ma asteptam ca pe Mihai sa il lase in viata, din moment ce el este cel care a ras primul de el, a adus vorba despre povestea lui si a continuat cu glumele dupa ce George se oprise. M-am gandit ca asta ar o sa fie finalul, de cand a zis George prima oara "pentru ca ati ras de mine".
Ideea ca cineva sa isi vada rudele si prietenii omorati, vanati, unul dupa altul pentru ceva ce ai facut, este diabolica, meschina, de-a dreptul sadica, GENIALA.
Totusi, nu ma asteptam ca el sa se sinucida...ma gandeam ca o sa stea in viata, torturat de cele intamplate. In orice caz, un fic genial, cu un fir narativ genial si cu un final care nu a iesit exact cum ma asteptam...pe aproape Smile)
Felicitari Very Happy jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Vizitator Dum Apr 15 2012, 23:57

Ai o minte nebuna.
Tine cont ca intre genialitate si nebunie e mica groapa.
Felul in care abordezi cititorul,felul in care il faci sa intre in pielea personajului....pur si simplu mi-am imaginat tot....am cititi pe nerasuflate tot ce ai scris...chiar mi-am imaginat in format manga cum ar arata tot....
Ai reusit sa ma uimesti si sa ma sperii...
si iti spun sincer...m-ai speriat de-a binelea...iti spun la modul cel mai serios....
Ce pot sa zic,esti un artist incredibil...astept alte opere de arta...

~Dante

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Lun Apr 16 2012, 07:53

Mulțumesc, Harley și Dante, pentru cele zise. Mă bucur că spui că ți-ai imaginat totul, cam asta încerc eu să fac ori de câte ori scriu. Să descriu și să ofer detalii până în punctul în care cititorul ”vede” ce am scris. Harley, e bine că nu ți-am trădat așteptările și, totuși, te-am surprins. Mă bucur că spuneți că ăsta a fost un fic de calitate, eu chiar nu îl consider cel mai bun, mai ales că a fost primul meu fic. Bineînțeles că de când l-am scris, l-am mai reworked-uit eu, să arate mai bine, să fie mai captivant, dar scheletul este același ca la 18 ani sau când l-am scris prima oară.
Vă mulțumesc încă o dată pentru comentarii și vă aștept și prin celelalte 3 fic-uri, care sper să vă surprindă la fel de plăcut. Sau cel puțin comparabil Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Bullet Joi Apr 19 2012, 15:24

Ai sa-mi traaaaag unaaa! Auzisem de la tot forumu despre acest fic, dar nu indraznisem sa-l citesc. Genial fic, Schizo. nu am reusit sa-l citesc pe tot dintr-o incercare, dar din doua da Very Happy! Si a meritat. Ai o imaginatie extraordinara. Faptul cum ai conturat atitudinea personajelor, intamplarile...a fost de-a dreptu genial. Inceputul, la fel ca si finalul e foarte tare! Cine-ar fi crezut ca din gasca aia nu mai ramane nici unu'?! Tin sa mai spun odata ca mi-a placut foarte mult acest fic iar daca mai ai fic-uri de genul acesta te rog tranteste-le aici Very Happy!

PS: Daca pe Harley l-ai invatat ceva chestii cu fic-ul acesta, sa stii ca si eu am sa tin cont de cateva: sa nu rad niciodata de vreo fantoma si sa nu-mi belesc ochii in cine stie ce articole horror gasite prin podul bunicilor!
Bafta multa si la mai multe fic-uri!






Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Joi Apr 19 2012, 19:42

Mersi, Bullet, mersi, apreciez comment-ul tău. Fic-uri mai am, 3, le găsești tot la proză, îndrăznește să le citești și pe alea. În genul ăstuia nu mai am, cel mai apropiat ar fi Mortal Kombat: Trecutul, pentru că e cu ”super-bătaie” Smile) Bagă o geană și vezi, poate-ți place.
P.S.: M-am hotărât, dacă mai termin vreunul din cele 3 fic-uri pe care le am în derulare acum, încep George II Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Harlequin Lun Apr 23 2012, 16:00

Ok..deşi o să spuneţi că nu este frumos ceea ce fac, având în vedere regulile forumului...şi alte chestii...ţin să fiu un băiat cu bun şimţ şi să spun:
Happy afterlife (sau After Life..cum s-o scrie) George >Very Happy<
Fice ca spiritul tău să îşi găsească liniştea şi ca nimeni să nu mai râdă de tine jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Lun Apr 23 2012, 19:33

Heh, George e în after-life (că tot vrei să te critic, nah, îți disec și comment-urile Razz ) deja și vezi că nu e prea fericită. Dar sunt sigur că îți mulțumește de urările de bine. Acum, să vedem dacă spiritul lui își găsește liniștea. Aflăm în George II, când mă apuc de el Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Sam Mai 19 2012, 10:49

Dacă ar fi existat un scurt-metraj la acest fic, ar fi avut nevoie de un soundtrack Very Happy Același lucru o să îl fac și la celelalte fic-uri ale mele, după ce le termin. Mă gândesc că... ajută la vizualizarea poveștii mai bine Razz

George OST

1. Skillet - Hero
2. Skycycle - It's Terror Time Again
3. Rammstein - Benzin
4. Clint Mansell & Kronos Quartet - Winter: Lux Aeterna (Dubstep RMX)
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Mai 31 2012, 23:48

Ha, late as usual. Dar sper ca inca mai primesti si musafiri intarziati.
Oke...acum revenind la fic: "E suuuper, vreau next!!!! <3" Adica...partea a doua cat mai repede!!!
Spor la scris partea a doua! Buh`bye :* Very Happy

Serios acum: luand`o de la inceput, as putea sa spun ca prima impresie pe care mi`a dat`o acest fic a fost una proasta, din cauza actiunii grabite, oarecum. Pe parcurs am fost mult prea prinsa de poveste si nu am reusit sa mai fiu atenta. Ulterior am revenit asupra ficului si am realizat ca intr`adevar, in ciuda faptului ca povestea captivanta reuseste mereu sa`mi atraga atentia, capitolele au devenit din ce in ce mai bune, actiunea deloc grabita si foarte frumoasa, culminand cu finalul bine gandit si, cred eu, genial.
De asemenea, am observat ca nu ai pus prea mult accent pe descriere, si apreciez faptul ca ai reusit sa creezi un fic extraordinar si fara prea multe aberatii, insa cred ca pe alocuri puteai strecura putina. Si nu ma refer neaparat la o descriere a camerelor, obiectelor, in ciuda faptului ca muream dupa o descriere de kilometrii a lanului de grau la apus, ci mai degraba la o evidentiere mai puternica a sentimentelor personajelor. La o privire mai atenta i se poate simti lipsa.
Cat despre idee... mi s`a parut atractiva inca de la inceput, fiind (cred ca deja am zis de catea sute de ori asta) innebunita dupa fantasy, SF, supranatural si cam tot ce tine de asta. Unele idei mi s`au parut putin cliseice, cum ar fi gasca plecata in vacanta ai carei membrii ajung sa fie omorati unul cate unul, lasand cel mai important personaj la urma, pentru ca este o idee destul de des intalnita, pe cand altele mi`au starnit interesul si au reusit sa`mi acapareze mintea total pentru cateva zile.
Un alt lucru (de fapt, absenta lui) care m`a facut sa modific nota a fost lipsa greselilor de tastare. Stiu de cata atentie ai nevoie pentru asa ceva, si apreciez asta. Si apreciez munca ta in general, iti multumesc ca ti`ai facut timp si ca ai postat acest fic, te felicit pentru minunata performanta de a avea primul fic terminat de pe forum, si pentru talentul si munca depusa la acest fic.
Cu respect, Diana.
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Vin Iun 01 2012, 07:55

Mersi frumos că ai trecut pe aici, apreciez orice musafir, oricând vine, mai ales când lasă un comment de sfaturi și idei de îmbunătățire Smile Referitor la clișeele poveștii, le știu. E primul fic pe care l-am scris vreodată, de atunci îl mai tot finisez, dar modificări foarte mari nu pot să fac. O descriere, pe ici, pe colo, se poate strecura, însă, și chiar cred că o să mă apuc de asta la un moment dat, după licență Razz Cât despre partea a II-a... Va veni ea, dar mai aveți de așteptat cam până în iulie să aflați exact când. Cert e că dacă rămâneți pe forum o vreme, o să aveți parte și de George II Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 02 2012, 20:08

Un lucru corect e corect frate si trebuie zis , esti cu adevarat genial , o poveste extraordinara, nu cred in fantome ,vampiri , si orice alt fel de superstitie dar povestea asta chiar mi'a dat fiori. Nu mi'am putut imagina o poveste asa de reala , asa de bine realizata , se vede a talentul si potentialul pe care il ai , stiu ca si eu sunt cam intarziat cu comentariul dar sper sa'mi accepti multumirile pentru ca m'ai incantat cu acest fic.Si eu ca si ceilalti asteptam George II.
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Lun Iul 02 2012, 21:18

Darky, better late than never. Cuvintele tale înseamnă ceva pentru mine, sincer Smile Îți mulțumesc că ți-ai făcut timp și să faci un review. Cât despre George II, e un proiect care se va lăsa întârziat, dar o să vă încânte motivul (sper eu). Mai aveți un pic de răbdare și nu uitați că mi-am propus să nu mai deschid alt fic până nu termin unul deja în derulare. Iar continuările vin în funcție de cititori. Eu deja le am pe toate terminate în capul meu Razz
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Schizo Sam Aug 11 2012, 18:30

Un fan-art făcut la comandă de amicul nostru Dante pentru acest fic, chiar și așa, terminat. Toate creditele îi aparțin lui Dante:
http://fav.me/d5at0ht
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

George - Pagina 2 Empty Re: George

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum