Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Desenele lui Dya EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Desenele lui Dya EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Desenele lui Dya EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Desenele lui Dya EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Desenele lui Dya EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Desenele lui Dya EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Desenele lui Dya EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Desenele lui Dya EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Desenele lui Dya EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Desenele lui Dya EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Desenele lui Dya

+2
Darky
diana1iunie
6 participanți

In jos

Desenele lui Dya Empty Desenele lui Dya

Mesaj Scris de diana1iunie Lun Iul 09 2012, 15:18



Ultima editare efectuata de catre diana1iunie in Lun Iul 09 2012, 21:25, editata de 1 ori

diana1iunie
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 3
Data de inscriere : 09/07/2012
Varsta : 24

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 15:22

Well, foarte bine realizate, din cate vad eu acestea sunt tablouri, foarte bine realizate ( in viziunea mea care nu este prea priceputa la desen), umbrele si conturul foarte bine trasate, astept urmatoarele tale posturi, mai ales anime-urile...
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Iul 09 2012, 15:50

Foarte tari Very Happy ti-au iesit foarte bine si de-abia astept sa vad cum desenezi anime-syle Smile
Din toate in special mi-a placut Dark Rose,pentru ca acel contrast este absolut genial
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Deathwing Lun Iul 09 2012, 17:32

Sunt foarte bine realizate.ULtimul e mai simplist el asa,dar totusi frumos.Imi place cum ai realizat trecerea de la o culoare la alta in primul.E deosebit realizata.IAr la dark rose zici ca iese din foaie Very Happy.Astept si alte lucrari .In curand trec si pe la topicul tau de prezentare.
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 27

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 21:34

Ookey ai postat o noua serie de desene prin edit dar...fie. Apropo incearca sa faci pozele la desene cu o camera digiala pentru claritate:o3
Primul desen este incantator combinatia de culori vii confera picturii o aura placuta so frumoasa...
Al treilea mie imi inspira o nota de putere. Ochii, defapt ochiul este putin disproportionat cu desenul , hasura este perfecta.
Despre restul nu am sa comentez pentru ca nu sunt prea clare, dar din ce pot observa sunt si ele in regula, iti sar in ochi, umbrele sunt bine realizate, hasura la fel, culorile din primul desen nu sunt prea vii si pare o imagine cam trista...
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Iul 09 2012, 21:56

mda...pozele astea nu ti-au iesit la fel de bine...
Uite ce iti recomand:ia-ti ACDSee,pentru ca e un program foarte bun pe care il folosesc tot timpul pentru lighten/darken,ca sa arate poza ca in realitate.
Al 3-lea si al 5-lea eu pur si simplu nu le vad :/
Dar primul si al 2-lea sunt perfecte Very Happy super tari
Si al 4-lea e dragut,dar repet,poza strica.

Sper ca data viitoare sa nu mai dai edit Wink sa le pui asa cum trebuie:new post!
Continua sa pictezi,pentru ca te pricepi
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 11 2012, 20:58

Interesant, avem și un pictor pe site, nu doar desenatori. Asta e foarte frumos, să știi că admir răbdarea și talentul tău. Îmi place în special una din picturile cu trandafiri, juri c e 3D, așa de bine l-ai făcut. Felicitări și ține-o tot așa, dar încearcă să mai diversifici temele, pentru că asta presupune progresul. Acceptarea unui noi provocări Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Vizitator Vin Iul 20 2012, 21:57

Astea sunt chiar facute de tine?...
M-am indragostit de primele trei...nu am vrut niciodata sa pictez pentru ca sunt "varza" la capitolul asta...dar tu...tu faci minunatii cu degetele tale Very Happy sper sa continui pe domeniu asta,ai talent,ai ce iti trebuie sa fi o adevarata artista Very Happy.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de diana1iunie Mier Iul 25 2012, 07:12

Voi continua cat o sa imi placa....Dar daca nu mai am inclinatie o sa o las balta ....Vreau ceva spre arhitectura ,dar trebuie sa mai lucrez Very Happy

diana1iunie
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 3
Data de inscriere : 09/07/2012
Varsta : 24

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 25 2012, 07:42

Vezi că pentru arhitectură o pregătire de minim un an sau chiar doi este imperios necesară, altfel ai șanse foarte mici de supraviețuire acolo. E insuficient să ai mâna formată (ceea ce tu clar ai), ci și cunoștințe de desen tehnic, matematică și, mai ales, geometrie în spațiu. Dar îți urez mult succes, cu pregătirea corectă vei reuși cu siguranță Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Chlo Joi Iul 26 2012, 13:11

Cred că, și în topicul tău de prezentare am menționat lucrările tale, care sunt foarte drăguțe, foarte bine realizate. Sunt curioasă ce anume folosești la realizarea lor?

Observ că sunt caracterizate prin simplitate, dar tipul acela care are estetică, și se simte o oarecare viziune artistică. Eu te-aș sfătui să încerci să îți lași o amprentă personală, pentru că ce ai adus până acum nu-mi dă posibilitatea de a remarca o viziune a ta, caracterizată prin originalitate. Îmi place că lucrezi în așa fel încât ai detaliile de ordin tehnic –umbrele, reliefarea- foarte bine realizate. Sunt câteva lucrări care par a fi realizate cu ajutorul creioanelor solubile- de genul celor de la Derwent.

Oricum îți admir răbdarea și perseverența. Sper să ne mai încânți cu lucrări de-ale tale, ca să îți vedem evoluția.

Keep up the good work. Baftă, spor, și multe multe idei.

P.S: Sper că acest comment cu caracter puțin critic să nu fi fost ofensator, încercam doar să ajut acolo unde se poate. Cum am spus, continuă să lucrezi pentru că ai potențial demn de valorificat, și o grămadă de timp pentru a evolua.
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Desenele lui Dya Empty Re: Desenele lui Dya

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum