Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Tu Stapan Eu sclav

+5
SyleBV
Schizo
never.mind
Royal__blood
crazygirl
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 Empty Re: Tu Stapan Eu sclav

Mesaj Scris de Chlo Mar Iul 24 2012, 13:35

Ehe, uite și noul capitol mult așteptat. Cum am zis, omniprezentă sunt, probabil asta devenind puțin enervant. Doamne! Totul a fost atât, dar atât de neașteptat. Foarte drăguță evoluția acțiunii, și a personajelor aș putea adăuga…și bineînțeles că nu ne supărăm pentru întrebările de la final. Din contră, mi se pare chiar refreshing.

Acum, (revenind la cealaltă personalitate a mea) , sunt extrem de încântată că ai folosit justify-ul- din punct de vedere estetic, a trecut la un alt nivel. Nu contează că nu mai poți folosi diacritice, pentru că atâta vreme cât nu sunt greșeli de tastare totul arată bine și am observat o scădere intensă a acestora, ceea ce e incredibil. Se vede că abilitatea ta de a scrie, (cât și de a transcrie) e într-o continuă evoluție.
În ceea ce privește partea de italic, cu care cred că te-am înnebunit, spre deosebire de capitolele precedente, aici e doar un exemplu clar…sau cel puțin doar pe acela l-am remarcat pentru că eram prea captivată de firul narativ.

Exemplu:
La cat se holba la ea, raspunsul veni ca un traznet.
-Bine.
Bine? Doar Bine?!
Ce A SPUS?
- Nu te uita asa la mine. Uita-te ce obrajori umflati ai.
CEEE?! "OBRAJORI UMFLATI?!"

Acum, pentru întrebările tale:

◦ Care este personajul favorit din cele aparute pana in prezent?

Bineînțeles aș spune Seyren, nu pentru că e de sex feminin, însă e mai complexă, și i se poate observa ușor o oarecare dorință de afirmare, și e într-o continuă evoluție. Îmi place și că, din când în când folosește nota aceea de sarcasm care e de-a dreptul enjoyable…

◦ Cum credeti ca va evolua povestea pe viitor?


Hm crede-mă, deși fic-ul, cum am mai menționat are o tentă anime, imprevizibilitatea ta, ca scriitor mă îmipiedică să fac vreo presupunere în legătură cu evoluția acțiunii. Prefer să fiu surprinsă, decât să gândesc ”în față”…Așa că te rog, surprinde-mă! (The future’s bright, the future’s orange!)

◦ Cum credeti ca se va integra ori nu Seyren la scoala?

Având în vedere ușoara tendință a lui Seyren de afirmare, aș spune că da, însă luând în considerare și primele câteva capitole și personalitatea ei, I have no idea. Lucrurile pot lua o turnură ciudată și fic-ul să se transforme în ceva cu tentă de SF, și puțin thriller, poate Seyren se va transforma într-un butler precum cei din Kuroshitsuji… (răspunsul acestase aplică și întrebării precedente…) din nou spun…aștept să fiu surprinsă.
Keep up the good work. Și baftă cu scrisul. Aștept cu nerăbdare capitolul următor.

P.S: Mii de scuze pentru commentul acesta Godzillic....e inuman de lung...*puppy eyes*

Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Tu Stapan Eu sclav - Pagina 2 Empty Re: Tu Stapan Eu sclav

Mesaj Scris de Schizo Mar Iul 24 2012, 23:31

Hello, Crazygirl. Nu ai idee cu câtă atenție și plăcere am citit capitolul ăsta. Probabil că am mai spus-o, a mai spus-o și Chlo, evoluția ta se vede, este foarte plăcută și, crede-mă, mă face să mă simt bine, crezând că (virgulă) comment-urile mele au avut măcar un pic de-a face cu ea. Acum, revenind la poveste, 10 cu felicitări pentru descrierea scenelor romantice, dialogul, tot. Bine, ca să fiu realist, se putea mai bine (nu mult, doar un pic), dar, oricum, m-ai surprins, nu plăcut, ci foarte plăcut. Nu am să comentez absolut nimic negativ, din respect pentru cât de bine ți-a ieșit capitolul. NU coborî la loc ștacheta. Continuă pe aceeași linie și caută îmbunătățiri.
Ah, și, dacă poți, setează tastatura pe română. Când ai terminat de postat, o pui la loc pe engleză Wink
Spor și multă imaginație! Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum