Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Salutare! EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Salutare! EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Salutare! EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Salutare! EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Salutare! EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Salutare! EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Salutare! EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Salutare! EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Salutare! EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Salutare! EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Salutare!

+3
iAndrei
Schizo
SailorMoon
7 participanți

In jos

Salutare! Empty Salutare!

Mesaj Scris de SailorMoon Joi Iun 07 2012, 23:25

Eu sunt Bianca, am 19 ani si sunt o impatimita a muzicii clasice, a teatrului, a dansurilor clasice si sportive si a scrisului.
Pot incepe prin a spune ca am aflat de forum de la colegul meu Andrei abia acum, iar ideea mi s'a parut super. Dat fiind ca ma aflu pe un forum al artistilor, probabil ar trebui sa imi impartasesc si activitatile in domeniu.
In primul rand, sunt pianista. Nu detin o tehnica la nivel asiatic, dar m'am axat mult mai mult pe compozitie si interpretare. Acum vreo cativa ani am descoperit si ca as putea cocheta cu vocea, iar in ultima vreme am incercat sa dezvolt latura asta cat pot de mult. Merg foarte des la karaoke, deci daca vreodata cineva are o propunere sau vrea sa mearga sa nu ezite sa'mi spuna Smile).
Cu teatrul am inceput in primul an de liceu cu niste cursuri, apoi am intrat intr'o trupa de liceeni. Dupa ceva timp, m'am retras infiintandu'mi propria trupa in cadrul liceului.
Am facut vreo cativa ani de dansuri sportive si de societate, dar la care a trebuit sa renunt din pricina unor probleme financiare si de sanatate.
De asemenea, acum aproximativ un an am inceput sa si scriu. Nu pot incadra scrierile intr'un anumit gen. Sunt scurte si reprezinta momente din viata in care simteam ca toate gandurile ar trebui scrise din pricina intensitatilor lor. Unii sunt de parere ca's drame patetice de liceanca patetica, unii sunt de parere ca sunt scrieri cu un caracter prea psihedelic, iar altii pot vedea totusi o esenta din ceea ce vrea sa transmita fiecare scriere in parte.
Sper sa ma bucur sa va cunosc si sa ne intelegem cat mai bine!
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de Schizo Joi Iun 07 2012, 23:30

Hello, Bianca și bun venit printre noi. Îmi place foarte mult descrierea ta, ne-ai convins deja că ești o artistă. Nu pot decât să te felicit pentru multitudinea de activități artistice pe care o afișezi și să-ți urez baftă multă în toate Smile Sper și eu să te bucuri să ne cunoști și vreau să-ți urez să te distrezi printre noi, să vezi, să citești și să asculți artă de calitate și să ne încânți și tu cu ce ai Smile Have fun!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de iAndrei Joi Iun 07 2012, 23:35

Ciao, Bianca..no, eu te cunosc destul aşa că îi las pe alţii să te descopere, cu toate că acum aflu şi eu că scrii, eu nu ştiam decât de un scenariu şi nici ăla nu ştiu dacă era al tau. În fine..bine ai venit pe site! Avem tot felul de categorii şi cred că te vei descurca în a le explora pe toate, poate o să fii activă pe la muzică si fan fic.

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Iun 08 2012, 09:09

Bună, Bianca! Sper să te acomodezi repede, să te bucuri de prezenţa noastră şi să ne populezi comunitatea o perioadă cât mai îndelungată. Very Happy
Cum a spus şi Schzio, foarte interesantă descierea ta. Ne-ai prezentat toate talentele tale sau "cu ce te lauzi", dar ai făcut-o într-o manieră cât se poate de modestă. Mi se pare genial că faci atâtea lucruri şi, deşi n-ai precizat, te descurci la toate. De obicei, când cineva se ocupă cu mai multe lucruri, abia unul sau două îi ies foarte bine. Felicitări !

Welcome again, happy posting without spam and have fun! :3

xoxo, Ang.
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de SaberSlashS Sam Iun 09 2012, 19:14

wazzaaaaaaap?! Very Happy salut bianca have fun and....get this presentas: rendeer un ren! xD have fun with the REN deer
Acum sa pun si eu o intrebare:
Stiu ca scrii,dar alt talent ai?Desen,Photoshopping nu stiu....ca acolo ne trebuie multi membrii Very Happy
EDIT:nici eu nu am ca sa imi iau un aparat bun Very Happy


Ultima editare efectuata de catre SaberSlashS in Sam Iun 09 2012, 19:33, editata de 1 ori
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de SailorMoon Sam Iun 09 2012, 19:28

Well, nu prea am avut nicio treaba cu desenatul mai niciodata, nu's facuta pentru asta. De fotografiat ma tenta sa ma apuc sincer, am ceva poze facute cu diverse aparate care zic eu ca e ceva de capu' lor, dar e putin prea costisitor pentru buzunaru' meu un aparat foto mai de doamne'ajuta. Daca reusesc sa le recuperez de pe hard'ul stricat o sa le dau share pe forum. Cu Photoshop nu prea am avut cine stie ce treaba, doar chestii basic asa Smile
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Iun 09 2012, 22:49

Ei bine...eu cred ca poti face niste poze destul de oke cu orice aparat, si cu photoshop`ul, de la chestii basic ajungi expert.
Si...eu trebuia sa iti zic "bun venit", asa ca iti urez clasicul bun venit, sedere placuta, sa te simti cat mai bine pe forum si sa te distrezi alaturi de noi. Deja ai lasat (cel putin pentru mine) o prima impresie foarte buna, si va fi o placere pentru mine sa ne intalnim pe forum.
Acum, daca nu te deranjeaza, si daca ai timp/chef, o sa`ti pun catva intrebari:
Uhm...animal preferat?
Culoare preferata?
Si ...imi recomanzi o carte? Am incredere ca va fi ceva bun.

Bun venit din nou, si Happy postin` Wink
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de SailorMoon Dum Iun 10 2012, 00:40

Imi plac majoritatea animalelor, dar ador cainii. Suna putin cliseic, dar chiar imi plac toti Smile). Hmm... o carte care mi'a placut din mai multe puncte de vedere a fost "Prizonier prin nastere" de Jeffrey Archer, deci ti'o recomand.
SailorMoon
SailorMoon
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 28
Data de inscriere : 07/06/2012

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de Harlequin Mier Iun 20 2012, 12:13

Cu o întârziere de foarte multe zile, am mai scăpat şi eu cât de cât de agitaţie şi după cum m-a învăţat mămica, mereu să urezi bun venit membrilor noi, doresc să îţi urez un călduros bun venit în grupul nostru şi sper că te-ai acomodat deja până acum cu cei de pe aici.
P.S. abia aştept să îţi văd operele Very Happy
Have fun jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Salutare! Empty Re: Salutare!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum