Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

5 participanți

In jos

POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate Empty POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

Mesaj Scris de iGeorgiana Mier Mai 09 2012, 20:47

Fotografiile:
1. După blocuri
2. Întrecere
3. Gara de Nord


Dacă votaţi prin comentariu trebuie să argumentaţi de ce fotografia voastră preferată primeşte votul, având posibilitatea să comentaţi şi celelalte două fotografii doar dacă doriţi.
Orice vot trebuie argumentat în cel puţin 3 rânduri întregi, conţinând şi detalii strict tehnice fotografiei, nu 'wow, ce frumoasă e, o votez' urmată de o avalanşă de emoticoane. Nu se comentează părerile altor useri, fiecare are dreptul la liberă exprimare - în limita bunului simţ, bineînţeles.

Perioadă de votare: 9 mai - 20 mai. Se va prelungi dacă va fi necesar.

Aceste fiind spuse, START VOT!

Baftă tutror participanţilor! :3


Ultima editare efectuata de catre Georgiana in Vin Mai 25 2012, 18:38, editata de 1 ori
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate Empty Re: POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

Mesaj Scris de Schizo Mier Mai 09 2012, 20:58

Am votat Gara de Nord, deoarece îmi place mult edit-ul cu contrastul. Plus mișto încadrarea, cu blocurile pe o parte, sugerând aglomerația orașului și liniile de tren și trenurile abandonate în centru. Un fel de anti-teză populație-pustietate, cu o linie delimitantă foarte subțire. Chiar nu am nimic de obiectat la poza asta, nici măcar nu mă gândisem să pozez așa ceva. Felicitări.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate Empty Re: POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

Mesaj Scris de iAndrei Mier Mai 09 2012, 21:32

După blocuri : E interesantă, respectă tema concursului pentru că in cadru se regăsesc blocurile acelea colorate frumos şi care intră în contrast cu cerul şi verdele copacilor.
Pe de altă parte..nu este un peisaj prea reuşit, ai tot felul de elemente neplăcute şi era de o mie de ori mai bine să fi prins cadrul de la baza blocurilor cu tot cu cer..jumătatea inferioara e neplăcută.

Întrecere : Asta surprinde uimitor atmosfera urbană şi prinde tema în întregul ei.
Fotografia alb-negru arată răceala şi ideea de aglomeraţie din zona oraşului. Îmi place lumina, îmi plac umbrele şi întrecerea este grozavă, cu toate că până să citesc titlul mă gândeam că maşina strică tot. Singurul lucru enervant, pentru mine cel puţin, este planul îndepărtat...elemente în haos şi strică tot.

Gara de nord : O poză bună din mai multe puncte de vedere. Păstrează o simetrie pe plan orizontal, de la linia lunga a blocurilor , continuând descrescător cu cele ale trenurilor.
Cromatica din poză este, de asemenea, foarte interesantă. Culoarea vie a trenurilor intră in contrast cu celelalte culori mai şterse şi creează motivul principal pentru care votez poza aceasta.
În plus, respectă tema, un element mai urban decat un nod feroviar nu ai să găseşti Very Happy
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate Empty Re: POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

Mesaj Scris de SaberSlashS Joi Mai 10 2012, 15:51

si mie imi place gara de nord, dar am votat printre blocuri.Bai,astra care ai facuto,vad ca si tu esti cu capu (si camera) in nori ca mine =)) imi da senzatia aia pe care o am cand nam ce face,ma uit pe geam si vad o ditamai panorama,si stau acolo ca tampu juma de ora si ma uit la detaliile de afara,asa cum ma uit acum la fiecare bloc din poza
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate Empty Re: POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

Mesaj Scris de Harlequin Sam Mai 12 2012, 20:22

Dat fiind faptul că tema este urbanismul (sau ceva legat de urbanism oricum), votul meu merge la Gara de Nord. De ce? În opinia mea, urbanismul este ceea ce înghite viaţa. Este lucrul care sacrifică foarte multe, fără să dea mai nimic în schimb părţii sacrificate (asta este...eu rămân cu natura).
În Gara de Nord, acest lucru este exprimat cel mai bine, nu numai prin culoarea posomorâtă, dar şi prin aspectul trist şi deplorabil accentuat de blocurile din partea dreaptă ce arată ca după cutremur.
Acum, partea cea mai grea o să fie să mă feresc de bucureştenii care s-au supărat citind asta jocolor
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate Empty Re: POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

Mesaj Scris de iGeorgiana Vin Mai 25 2012, 18:38

Am depăşit termenul cu câteva zile deci va trebui să spun stop vot (chiar dacă nu se îngrămădea nimeni).

# După blocuri - SuperSchizophrenic - 4 puncte.
# Întrecere - Royal__blood - 1 punct.
# Gara de Nord - Georgiana - 18 puncte.

În cazul în care sunt nelămuriri în legătură cu numărarea voturilor, am mai spus votul prin poll valorează 1 punct, iar votul prin comentariu 3 puncte.
În mod normal, ar fi trebuit să nu iau în considerare comentariul lui Saber, dar cum a fost prima ediţie şi a fost mai mult de acomodare, am făcut o excepţie. Pe viitor sper să laşi comentarii mai decente.

Mulţumim mult pentru voturi şi felicitări participanţilor!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate Empty Re: POTM - Ediţia I - Vot + Rezultate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum