Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Saber's drawings - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Saber's drawings - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Saber's drawings

+5
Harlequin
Dark Fantasy
Deathwing
Schizo
SaberSlashS
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Mai 31 2012, 00:30

De ce eram atat de ferm convinsa ca am lasat un comentariu si la desenele anterioare?...In fine, revenind la cele noi:
Ai postat aceeasi imagine? Uhm...oke :-?? Mai trebuie sa lucrezi la scris. Cele de sus arata oke, dar cel de sub desen arata destul de neingrijit si poate chiar mazgalit. Si apropo de Schizo, avea dreptate, chiar arata super tare desenele si inca nu ai zis cu ce le faci. :>
Dar in mare desenele sunt tari, inca sunt uimita de cate poti sa faci la varsta ta, si sper sa continui sa evoluzi la fel de bine, sau mai bine. Poate asa o sa avem si noi un manga artist in plus peste cativa ani.
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de SaberSlashS Joi Mai 31 2012, 15:09

:O credeam ca am spus...mrg,cu un creion ''de hasura'' ,care e ceva mai inchis la culoare pur si simplu...umbrele si schita le fac cu unul mi sters
Scrisul de jos chiar e mazgalitura =))
mersi ca ai comentat,ca asteptam ca sa nu fac double post
pai,uite-l pe iubitul nostru personaj de cand eram mic si pe cele mai curajoase creaturi pe care le poti intalni intr-un PSP:
https://imgur.com/j7KxV
nu ma condamnati ca am incercat stiluri noi!(chibi si cartoon)
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Dark Fantasy Joi Mai 31 2012, 18:09

Awww <3<3<3 Chiar ieri se tachinau niste colegi zicandu`si Eushache si Miuriel =))
Revenind, fata tipului (mosului) ti`a iesit grozav si foarte asemanatoare cu originalul, si acea "sabie" este si ea destul de oke. Totusi...cel care`o manuieste nu e Courage, nu? :-? nu prea seamana, si..are coarne. Oricum, desenul e foarte reusit. La scris tot mi se pare ca mai ai de lucrat, dar mai ai timp.
Spor la desen Wink
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Deathwing Joi Mai 31 2012, 20:38

Palarie cu cozoroc mai lung.
Barba mai ingusta si lunga.
Iar chestia care tine sabia este indescifrabila..XD.Eu zic sa cauti o poza si sa lucrezi dupa ea..Incat sa iti formezi mana.La inceput,nu vei putea niciodata sa desenezi din prima..Trebuie sa te deprinzi cu felurite stiluri .
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 27

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de SaberSlashS Joi Mai 31 2012, 22:18

Pff...e un patapon deathwing...e un ochi cu maini si cu picioare de stickman...sunt foarte draguti
uite o poza cu unu:
A patapon
Doar ca mie nu imi ies cu linia atat de groasa


Ultima editare efectuata de catre SaberSlashS in Dum Iul 08 2012, 00:10, editata de 1 ori
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de SaberSlashS Mier Iun 06 2012, 20:26

Deci,daca nu am timp sa desenez inafara orelor,desenez...in timpul lor!
Adica,ce sa si faci in ora de muzica?
Asta e PowerBird-04:
https://imgur.com/2Liqn
Asta e moartea:
https://imgur.com/Capxk
Asta e un spirit:
https://imgur.com/aNzQU
Se observa ca am desenat si e spate Sad
Asta e Beelze:
https://imgur.com/7ZBXq
Scuze de mazgaliturile de sus,da am niste colegi mai retardati asa...
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Deathwing Mier Iun 06 2012, 20:31

E foarte bine ca desenezi des.Dar uite..Te sfatuiesc sa incepi de pe acum sa inveti proportiile si lucrurile de baza.Si sa le exersezi pana iti intra in normal.Daca faci dupa ureche asa nu te ajuta cu nimic ,atata timp cat nu faci corect.Si daca inveti pe acum astea,ai multe avantaje.Pe cand daca vei continua sa desenezi doar asa..cum am mai zis,dupa ureche,o sa te trezesti peste catva timp ca ai avea asteptari mai mari de la tine.
Deathwing
Deathwing
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 116
Data de inscriere : 14/04/2012
Varsta : 27

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de SaberSlashS Joi Iun 07 2012, 21:00

adevaru e ca am de gand sa ma apuc mai serios de proportii,dar incepand din toamna asta
Deocamdata,mai incerc alte ''stiluri'' si ma axez in principal pe anime.
Adevarul e ca simtul proportiei mi sa imbunatatit si o sa iti arat asta atunci cand o sa gasesc caietul vechgi,din clasa a 3a si unul de acum,reprodus dupa ala
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Harlequin Mier Iun 20 2012, 12:46

Prima şi ultima...mergeau puţin mai bine, ştiu că poţi. Deşi prima a ieşit destul de bine, nu cred ca ai încadrat-o pe ce linie trebuie la portativ.
Cele din centru au ieşit chiar bine. Cu puţină muncă, ieşeau pefrecte..mă rog, cel cu moartea cel puţin, că celălalt cu spiritu' a ieşit excelent
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de SaberSlashS Dum Iul 08 2012, 11:55

Pfiu,de cand n-am mai postat...da' postez acum!
M-am gandit sa onorez schimbarea imaginilor de caractere in grand chase si am facut asta:
Elesis,The Knight
as mai vrea sa fac cu inca vreo 4-5 caractere si sper sa am timp,ca doar e vara,nu?
By the way,cand ma corectati,omiteti culoarea pielii,ca de aia mi-am dat seama singur (T.T)
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Darky Dum Iul 08 2012, 12:06

Doh, super tare desenul, apreiez faptul ca ai folosit si culori:).Desenul pare foarte real,Smile nu urmaresc Grand Chase dar ca sa fiu in tema am cautat putin pe internet, ce ai desenat tu seamana foarte mult cu personajul din desen/anime...
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Iul 09 2012, 12:32

Si a mai trecut o zi si mai pun cateva imagini Very Happy s-ar putea sa unesc posturile cu grand chase cand termin,da' acum le las asa.Sper ca pot sa fac cu toate personajele.
Arme,The Mage(old)
Si acum evolutia pozei asteia(aia e de acum 2 ani si sunt sigur ca am mai pus-o):
Arme,The Trained Mage
Si acum requestul lui Dan,care,dupa parerea mea, nu mi-a iesit prea bine.Lui sper sa ii placa.
The 2 Rivals
Comment!
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Vizitator Lun Iul 09 2012, 12:42

Foarte dragute desenele.
In special cel cu Yoh si Tao!
GG si continua sa desenezi,e un lucru care te scapa de framantari,iti imbogateste imaginatia si te face fericit Very Happy

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Darky Lun Iul 09 2012, 14:25

Interesante primele 2 desene, preferatul meu este cel cu Yoh si Tao deoarece sunt fan mare : Regele Shaman, multa bafta in continuarea si posteaza cat mai multe desene, pentru ca esti printre varfusri la desenatori >Very Happy<...
Darky
Darky
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 336
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 27
Localizare : Tehnic vorbind nu stiu exact :-? putem fi in mijlocul universului sau la periferie

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Schizo Mier Iul 11 2012, 20:47

Băi, evoluția de la desenele cu Pokemon mi se pare clară. Felicitări multe pentru 2 lucruri în mod special: coloring-ul care îmi place în draci (nuș ce folosești, dar e foarte tare) și ultimul desen, cu cei doi rivali, simplu, dar foarte expresiv. Bravo, Saber, tot așa Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Chlo Joi Iul 12 2012, 12:13

Ehee, n-am mai trecut pe aici de la Pokemoni…și nu mai știam unde sunt Pokemonii! Deși îmi e dor de ei, trebuie să recunosc că schimbarea asta de peisaj îmi face bine…și mie dar și ție și evoluției tale.

Cum s-a menționat deja, se vede clar o oarecare evoluție, însă mâna ta tinde să fie nesigură în trasare…deși văd că dacă mă uit strict la lineart, fără restul detaliilor, ai încercat o estompare a nesiguranței - asta presupunând că prima dată desenul tău fusese făcut în creion, și după ai trasat peste liniile acelea negre pentru realizarea bazei desenului…(aici cu referire mai mult primele două desene ale ultimului post.) Prin urmare e o tehnica foarte bună ca să dai lucrării un aer mai sigur…
În ceea ce privește coloring-ul – la primul presupun că ai folosit carioci, nu? Adică așa arată textura, mă îndoiesc că sunt copic markers pentru că alea arată slightly different. E binișor…dar se poate mult mai bine. Adică dacă exersezi vei progresa, și presupun că progresul o să te împingă să ai mai multă grijă când colorezi, ca direcția de colorare/hașurare să fie în concordanță cu unghiul desenului, în așa fel încât liniile (care ar trebui să se vadă o idee mai puțin…) să fie în aceeași direcție și nu în direcții diferite pentru că dă un aspect inestetic.
La a doua lucrare în schimb arată mai bine…alea sunt creioane de ceară presupun, nu? Textura e asemănătoare creioanelor de ceara…anywayz, arată mult mai bine decât in lucrarea precedentă deoarece ai acordat mai multă atenție la linii și direcție de colorare. O mențiune aici- când colorezi încearca la final…să folosești o suprafață fină pentru combinarea culorilor. Blending-ul e foarte important..deoarece dă o notă mai naturală de trecere de la o culoare la alta și crește estetica lucrării per total.
Al treilea..nu am foarte multe de menționat aici pentru că e tare simpatic, acelasi lucru ca la precedentul. Blending-ul culorilor, sau mă rog finețea hașurării – de exemplu, în cazul frunții lui Yoh, umbra aceea care ai încercat să o dai, deși foarte bine plasată, duritatea liniilor îi dă un aer inestetic, dacă dădeai puțin cu un șervețel pentru omogenizare…ar fi dat mai bine.

Mă opresc că deja cred că ți-am făcut capul calendar. Nu lua sfaturile mele într-o manieră negativă, încerc doar să ajut. (cât pot, pentru că nu sunt nici eu ceva zeiță)… continuă să lucrezi, axează-te mai mult pe calitate decât pe cantitate, și în timp te vei perfecționa. Aștept să mai văd lucrări de ale tale pentru că-mi place trecerea pe care o faci – cum a fost și asta -> de la Pokemoni la ceva mai avansat.
Spor la deseat, aștept noile lucrări să îți observ evoluția...
Chlo
Chlo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 93
Data de inscriere : 17/04/2012

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Vizitator Vin Iul 20 2012, 21:59

Kid..pot sa iti spun ca imi plac cele color fantastic de mult.
Imi place stilul tau de a desena ... cartoon-ish asa... e ceva ce nu mai vezi azi,e de pretuit.
Pentru 13 ani,faci treaba buna,sper sa te tii de munca.
Cat despre fata,muschii corpului si alte chestii...in caz ca iti faci probleme...nu-ti fa...cu timpul o sa inveti Very Happy.
Repetitia e mama invataturii.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de SaberSlashS Dum Feb 23 2014, 15:28

I'm baack Very Happy si am pus mana pe o tableta grafica Very Happy
Ce mai faceti? Mai e cineva pe aici? Oricine?
Anyway, primul desen pe care l-am facut pe tableta, editand un desen mai vechi:tadaaa!
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Night.Rider Vin Feb 28 2014, 18:19

SaberSlashS a scris:I'm baack :Dsi am pus mana pe o tableta grafica Very Happy
Ce mai faceti? Mai e cineva pe aici? Oricine?
Anyway, primul desen pe care l-am facut pe tableta, editand un desen mai vechi:tadaaa!
Se pare ca eu am mai ramas...nici macar n-am fost inainte, dar totusi...ACUM SUNT AICI! Trecand peste...desenul arata destul de bine, avand in vedere ca este primul pe care l-ai realizat cu o tableta grafica si inca esti in perioada de acomodare, ai inceput perfect. Timpul si perseverenta ta vor hotari daca te vei perfectiona . Ai potential, foloseste-te de asta.

Night.Rider
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 4
Data de inscriere : 11/02/2012

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Dark Fantasy Sam Mar 01 2014, 20:10

Mai Sab, eu de ce nu am comentat pe la tine?
In fine. Felicitari pentru achizitie copilu' sa te bucuri de ea! (intarziat, stiu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata).
Revenind la desen, sunt total de acord cu Night Rider. Pentru un prim desen arata foarte promitator. Nu am apucat inca sa rasfoiesc printre desenele postate, sa vad daca gasesc desenul pe care ziceai ca l`ai editat, ca sa pot face diferenta, dar desenul acesta, in sine, este unul destul de bun, si indiferent daca e lucrat clasic, sau pe tableta, e facut bine. Felicitari!
Dark Fantasy
Dark Fantasy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 183
Data de inscriere : 21/04/2012
Varsta : 28
Localizare : Pamant...cred

Sus In jos

Saber's drawings - Pagina 2 Empty Re: Saber's drawings

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum