Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Fotografii EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Fotografii EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Fotografii EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Fotografii EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Fotografii EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Fotografii EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Fotografii EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Fotografii EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Fotografii EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Fotografii EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Fotografii

+4
iGeorgiana
Bomboni
Schizo
Royal__blood
8 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Fotografii Empty Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Mier Apr 25 2012, 20:30

Nu prea stiu ce sa scriu la introducere. Practic aceasta pasiune de acum 3-4 ani de cand mi-am luat aparatul ( nu e unul profesionist). Asadar, vor exista si poze mai vechi pe care o sa le postez. De asemenea, tin sa mentionez ca unele sunt editate cu photoshop ( evident tot de mine).
asa...acum

garfield
apus
o zana rapita de ingeri ( din pacate Sad )
papadia
paianjen
o chestie, creatura ( nu stiu ce e )
mom and a cat
si florile iubesc

atat deocamdata. astept pareri!
xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Mier Apr 25 2012, 20:50

Sunt superbe. Sunt cele mai frumoase poze de pe forum. Sunt chiar curios dacă va exista cineva care sî le găsească vreun cusur, pentru că eu nu pot. No, deci jos plărăi! Sunt absolut formidabile! Arată-ni-le și pe cele despre care spui că sunt mai vechi, sunt chiar curios Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Bomboni Mier Apr 25 2012, 21:04

Sunt cu adevarat foarte reusite. Imi place fiecare poza, si recunosc. Sunt GENIALE! Ai prins foarte tare pisica atunci cand mieuna sau casca Smile). Deci se vede ca le ai in ale fotografiei.
Superbe! Nu am nimic de spus Smile)
Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Joi Apr 26 2012, 17:02

multumesc frumos.
in afara de prima si a patra poza, care sunt facute acum in primavara, restul sunt de acum 2 ani. Mai vechi de atat le am pe acestea :


fluture ( undeva printre primele facute, dupa multe incercari esuate bineinteles : )) )
memories
inceput de toamna
un gandac care vrea sa invete matematica
acum, ceva mai de actualitate...am zis sa postez si cateva poze cu oameni. eu in general nu prea ii pozez.
my sweet fall ( toamna trecuta))
tot subsemnata
tot...
Alina
winter

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de iGeorgiana Joi Apr 26 2012, 21:22

Off-topic: Heei, copii copii copii, mai uşor cu spam-ul şi scrieţi o părere mai elaborată, argumentaţi-vă aprecierile dacă la critică nu vă băgaţi. Very Happy

Aşa, foarte reuşit fotografiile, într-adevăr. Se cunoaşte că aparatul te ajută mult şi după cum arată, cred că ai idee ce faci. Eşti într-un club de fotografie, ceva ? Sau doar te-ai uitat peste principalele reguli ale fotografiei ? Oricum, faci o treabă foarte bună şi ai felicitările mele.
Ce aparat foloseşti ? Bag mâna în foc că e un DSLR.
Primul set de fotografii este mai reusit şi primele 3 portrete din ultimul post sunt pur şi simplu geniale - modelul încadrat perfect, lumina bună şi faptul că sunt alb/negru ajută mult. Calitatea, de asemenea, una de excepţie.
La fotografiile care ai precizat că sunt ceva mai vechi ai cam exagerat cu edit-ul, ai crescut prea mult saturaţia. La cea cu fluturele încadrarea e proastă, ai tăiat din subiect şi nu ai folosit macro bine, iar faptul că e super-editată e un punct în minus fiindcă culoarea e deranjantă la ochi şi i-ai stricat frumuseţea pozei.
Acum sunt ocupată pâna peste cap cu şcoala aşa că scuză-mi comentariul chinuit. Cum prind puţin timp liber o să las unul mai decent. Dar îţi voi ţine fotografiile în vizor.

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Joi Apr 26 2012, 23:33

Salut. Revin după comment-ul în care au explodat cuvintele de laudă cu câteva precizări mai puțin laudative. În poza cu fluturele, edit-ul este exploziv. În sensul negativ. Distruge retina. Pozele alb-negru mi se par comune, genul de poze pe care le pui pe facebook, absolut nimic special. On the other hand, am și câteva aprecieri. Poza cu my sweet fall este extraordinară, prin combinația de model, edit și încadrare. E o plăcere să o privești. Primul loc îl ia botul de mâță, la care focalizarea este superbă, încadrarea perfectă, iar modelul... o dulceață :X
Multă baftă la ceea ce faci și să vedem și noutăți Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de iAndrei Vin Apr 27 2012, 22:37

Atâtea poze şi atâta lene pe mine, dar o să încerc eu să scriu ceva.

Garfield - Calitate bună, e clar că aparatul ăla costă ceva, dar oferă nişte servicii calitative superioare. Subiectul ocupă majoritatea jumătăţii superioare şi asta oferă un contrast plăcut cu verdele ierbii. Ai avut, însă, tendinţa să centrezi subiectul, dar o să iau fotografia ca un macro şi nu te trec la nerespectarea regulii treimilor Very Happy.
Un alt lucru pe care l-am observat este lipsa culorilor vii din poză. Era innorat sau nu ai făcut balansul de alb cum trebuie?

Apus - Asta este genială din toate punctele de vedere. Începând cu unghiul, cromatica şi pozitia soarelui. Îmi plac frunzele ce oferă contrastul cu fundalul de un orange intens şi ador cum apare lumina pe marginile lor. Singurul lucru deranjant pe care îl văd în mozaicul ăsta cromatic şi de forme, este faptul că ar fi fost mai frumos să fie un background "curat", fără alţi copaci Very Happy

O zana rapita de ingeri - Printre frunze de spanac, mai apare un brotac. Sincer, dacă făceai un mic crop ieşea o poză de facebook de toată frumuseţea. Subiectul este centrat, dar pata incolora intr-o mare de verde te iartă iarăşi de la regula Smile) .

În rest nu o să comentez decât la general. Ai nişte macro-uri excelente la care nu prea am văzut defecte majore, poate lumină prea puternică pe ici pe colo, dar fără chestii exagerate.
Portretele sunt minunate, nişte fotografii alb-negru minunat realizate.
O spun şi pentru a treia oară, aparatul face treaba bună, dar 70% din muncă o faci tu prin imaginaţie şi cunoştiinţe in domeniu.

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Sam Apr 28 2012, 00:28

Va multumesc foarte mult. Este prima oara cand imi postez pozele si primesc si aprecieri pentru aparat Smile) Am spus la inceput, este unul obisnuit, de luat in vacante, la facut poze cu amicii, nicidecum un DSLR.

Mai exact un samsung 1060 si a costat in jur de 3 mil. Eu ma folosesc foarte mult de photoshop pentru a evidentia stiti voi chestia aia ( subiectul sa fie mai clar evidentiat decat elementele din spate care se pierd in ceata- ex poza my sweet fall). Asta e toata smecheria Smile)

Bineinteles, folosesc si functia macro atat cat se poate si unde se poate. O sa ma mai documentez despre regulile in fotografie, pentru ca pana acum am facut poze dupa ureche, cum s-ar spune. Tot ce-am citit despre fotografie sunt 2 sau 3 articole pe care le-am vazut intr-o revista ce imi picase in mana.

M-a intrebat cineva daca am fost la un club de fotografie sau fac parte. Nu am fost si nici in prezent nu sunt inscrisa, dar mi-as dori sa fac acest lucru candva....chiar mi-as dori.

zorea
furnicuta
curcubeu ( nu stiu cat de artistica este...anyway curcubeul nu este editare)
dupa ploaie

Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Harlequin Sam Apr 28 2012, 21:35

Mereu am zis că o să dau o fugă pe aici, iar acum chiar ştiu de ce am zis asta. Per total, îmi plac enorm pozele tale.
În primul set, îmi place la nebunie cum ai scos apusul de soare. Pare că păstăile au prins soarele cu degetele. De asemenea, ai scos genial pisicile. Mai ales cea în care apare si mama ta. Expresia ei este de nepretuit Smile) (MasterCard)
La al doilea set, am văzut căt de bine te descurci cu macro. Felul în care ai prins fluturele...:X
Cat despre pozele cu oameni..te descurci foarte bine (da aici nu intru în detalii pentru că nu este specialitatea mea)
Ultimul set :X. Aici chiar nu am ce altceva să zic. Ştii cu adevărat ce să focalizezi şi cum. Tot respectul aici.
Aştept cu nerăbdare poze noi.
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 29 2012, 20:13

Macro-ul cu floarea nu m-a surprins într-un cine știe ce mare stil. Dar mi-au plăcut celelalte trei. Felicitări pentru că ai prins curcubeul ăla, e ceva ce merita văzut. Și poza e de calitate Smile Furnica este extraordinară. Deci cred că ai avut o răbdare la prins unghiul și lumina, ceva de speriat. Finețea și mâna se văd la tine. Superb.
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Mar Mai 01 2012, 22:32

Multumesc.

fluture 2 ( destul de veche, din categoria shootingului de la al doilea post)
memories 2 nu este facuta de mine ( n-am avut pe ce sa asez aparatul de data asta : )) ) ideea imi apartine si sunt si model.
cassy
inceput de furtuna
pioneze

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Mar Mai 01 2012, 23:04

Aici părerile mele sunt împărțite. Prima și a treia sunt minunate. A treia mai ales. Ai prins momentul ideal în ambele, ai dat edit-ul corect, încadrare, tot. A doua mi se pare iar de facebook, gen ”să vă arăt pisicuța mea”. A patra la fel. Ultima e foarte interesantă, mai ales prin jocul de culori. Mă deranjează blur-ul din dreapta jos, dar în rest e foarte bine. Frumos. Succesuri în continuare Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Vin Mai 04 2012, 19:32

Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Vin Mai 04 2012, 19:42

Când ziceam de facebook, mă refeream la genul de poză care se bazează doar pe model, fără ca acesta să aibă nimic spectaculos și inedit. Nu știu dacă m-ai înțeles din cum m-am exprimat Smile) În fine, din noile poze primele două mi-au spart fața. N-am cuvinte suficiente de laudă. Ultima este mișto prin idee, foarte frumos surprins momentul. Celelalte patru nu-s rele, dar iar sunt de facebook Smile)
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Sam Mai 05 2012, 23:38

Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Dum Mai 06 2012, 00:10

Preferata mea este prima. Contrastul ăla face toți banii. Superb dozajul, duce fotografia la un alt nivel. Cea cu make-up-ul nu îmi spune mare lucru. Sigur, e un portret reușit, dar nu are nimic deosebit. Iar felina este remarcabilă, dar nu îmi place prima poză. Am înțeles de ce ai băgat edit-ul, dar este de-a dreptul prea deranjant pentru retină. Dar, oricum, îți păstrezi titlul de fotograf desăvârșit Smile
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Mai 06 2012, 18:19

Postezi la un interval destul de scurt, deci am mult de recuperat. : ))
Cu părere de rău, dar nu mă mai surprinzi aşa mult ca la început şi asta e pentru că, cum a spus şi Schizo, ai dat-o pe fotografii demne de facebook/tumblr şi alte locuri populate de puştoaice cu "nikoane şi canoane" fără să ştie să le folosească.
Tu, în schimb, îmi place cum mânuieşti aparatul, însă îţi trebuie niţică imaginaţie.
Sunse light este frumoasă, dar o văd ca pe un experiment deoarece cu un cadru mai larg, o centrare perfectă a păpădiei şi un macro natural (de la aparat) puteai face o operă de artă. Restul pozelor din postul respectiv sunt mai de umplutură, în sensul că nu au nimic artistic în ele.
Sky este reuşită, îmi place ce ai făcut cu aparatul, dar când ai ajuns la edit ai cam stricat-o, ai crescut prea mult saturaţia. But still, foarte reuşită.
Make up uhm, făceam aşa ceva când am pus mâna pe o cameră foto pentru prima oară şi asta se întâmpla demult. Off-topic: Schizo, nici aici nu ai nimerit-o, nu e portret din moment ce nu înfăţisează o persoană.
Poza asta e mult prea simplă şi lipsită de imaginaţie ca să îmi placă. Nu ştiu, poate dacă pe fundal se vedea o oglindă sau mai multe produse cosmetice era ceva, dar aşa..Îmi pare rău, e un pas înapoi.
Pozele cu pisoiaşul sunt adorabile şi reuşite din punct de vedere al realizării tehnice. Ştiu ce înseamnă să umblii cu aparatul după un animal - face parte din meseria mea : )).
Nu trebuia să precizezi la prima de ce ai pus edit-ul. În primul rând ne-am fi dat seama singuri, iar în al doilea, majoritatea fotografiilor tale sunt editate, deci nu e ca şi cum ar fi fost prima oară şi ar fi fost văzută ca o greşeală.
Pui 2 şi pui 3 îmi plac cel mai mult. Sunt şi realizate cum trebuie (încadrare, unghi, lumină, calitate) şi au şi ceva de transmis. Felicitări.

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie! Very Happy
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Lun Mai 07 2012, 19:19

Dati-mi voie ca sa va explic: avand in vedere si considerand in baza faptului extorsiunii unui degajament, va multumesc pentru comentarii si pentru observatii. Apreciez si voi tine cont de ele.
Sunset light este facuta cu macro de la aparat, de fapt, e combinat cu butonul face detection.
....................................................................................................................

sadness

Urmatoarele sunt mai mult photo manipulation...tentative. (si pozele si editul sunt de acum un an)

wearing a smile (v1)
wearing a smile (v2)
tasting the freedom foarte greu mi-a fost sa blurez, stiu de acele imperfectiuni...It's too much if i ask u to ignor them? : (

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Lun Mai 07 2012, 20:06

Toate sunt de facebook. Dar, de data asta, partea bună e că au și ceva artistic în ele Very Happy Prima are focaliare faină pe ochi, plus edit-ul bun de alb-negru (sunt mare fan alb-negru). Wearing a smile nu surprinde prin nimic neobișnuit, e doar o poză ok. Ultima mi-a plăcut teribil. Idee, lumina străluncind ATÂT de puternic. Mie chiar îmi place (indiferent de ce imperfecțiuni vorbești tu Razz ).
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de SaberSlashS Lun Mai 07 2012, 20:26

pai,din ultimele poze ce pot sa zic:
sky e cam simplutra,nu prea impresioneaza si e si foarte comuna
make-up tia iesit bine,imbinarea culorilor fondului si obiectelor e perfecta ce pot sa zic Very Happy
pui 1,2,3.....toamne,ce ioi facut pisicii de so suit acolo?!?! Smile)
astea 3 imi plac proportional cu numaru Smile
SaberSlashS
SaberSlashS
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 156
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 25
Localizare : On the chair,with my friend 9gag

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de iGeorgiana Lun Mai 07 2012, 21:37

"Sadness" e cea mai reuşită din ultimul post, însă ar fi mers dacă ai fi folosit Photoshop-ul nu ca să editezi într-un mod excesiv şi fără rost, ci să scapi de micile imperfecţiuni. Până la urma urmei, pentru asta e folosit edit-ul la portrete.
Următoarele sunt doar tentative. Fără supărare, edit-ul de la ochi este pur şi simplu odios. Dacă vrei să accentuezi ochii, încearcă ceva de genul - sunt tutoriale peste tot şi este mult mai estetic decât ce ai făcut tu, crede-mă.
Încă ceva: când e vorba de oameni este de preferat ca spaţiul gol să fie lăsat în dorecţia în care priveşte subiectul. La tine e cumva pe dos. Şii, îţi alegi modele nu foarte expresive. Afişează expresii demne de facebook. Să încerce ceva mai natural, ar fi mult mai plăcut. Very Happy Cel puţin la "Wearing a smile" - tipa arată "falsă" rău şi edit-ul nu face decât să dea apă la moară.

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Harlequin Mar Mai 08 2012, 19:44

În primul rând: asta a fost prima oară când mi-a plăcut de Minnie Smile) (scuze...nu puteam să măabţin)
Trebuie să recunosc faptul că ai un talent foarte mare în ceea ce implică portretul. Iar în cazul în care tu eşti cea din poză: Te-ai gândit la o carieră ca fotomodel? Este clar că te simţi în largul tău în faţa camerei, iar asta nu se găseşte la oricine.
După cum am spus mai de fiecare dată, nu sunt un fan prea mare al editării pozelor, dar admit că uneori fac un lucru bun. Ceea ce îmi place în a doua poză este căldura de o emană. Verdele şi albastrul scoase în evidenţă, combinate cu lumina soarelui, te fac să simţi că eşti acolo, lângă fotograf.
În a doua, tot ce mi-a plăcut mai mult au fost ochii, acel verde ce pare că luceşte şi se mişcă. Chiar i-ai scus în evidenţă. Totuşi, fondul, nu îmi place aşa mult..duce spre sepia (şi ştim toţi că sepia are povestea ei).
În ultima chiar ador felul în care ai scos în evidenţă lumina, fundalul, dând un aspect tomnatec pozei, dar şi cum a ieşit modelul. Expresia de pe faţa ei (a ta) a ieşit foarte potrivit cu restul pozei. Felicitări.
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Royal__blood Joi Mai 10 2012, 20:08

Schizo - multumesc, la ultima lumina este putin fortata de edit, dar doar putin : ))
Saber - pisicul s-a urcat singurel in salcie,de buna voie si nesilit de nimeni, e una dintre activitatile lui preferate : )) thanks.
Georgiana - pai modele...nu prea se baga nimeni la pozat : )) tipa sunt eu.O sa incerc sa fiu mai expresiva. In poza aceea, soarele batea foarte puternic si asta a fost tot ce-am putut sa fac la momentul respectiv. Multumesc de asemenea.
Harlequin - nu exista fata, care sa nu se fi gandit macar in gluma la o cariera de fotomodel : )) Imi place sa fac asta doar ca un hobby deocamdata, dar daca vreodata in viata s-ar ivi o astfel de oportunitate, as alege sa incerc. thank u!


picaturi
acuarela
test de supravietuire
zoom
smile?
eye

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Mai 13 2012, 14:20

Ok, se pare că în setul acesta de fotografii te-ai jucat niţel cu aparatul, încercând să descoperi lucruri noi. Sunt câteva fotografii care chiar îmi plac.
Eye este pur şi simplu genială, prin simplitatea ei. Te felicit, ai un 10 de la mine pentru cum ai "văzut" momentul şi pentru idee.
La Acuarela şi Zoom erau suficientă o variantă, maxim două. Însă îmi plac culorile calde.
Îmi place conceptul la Test de supravieţuire, dar din punct de vedere tehnic nu e aşa reuşită. În prima poză trebuia focalizată doar lampa, înconjurată de blur, iar în a doua e deranjantă umbra.

Îmi cer scuze pentru comentariul "chinuit". O să revin cu o părere mai elaborată next time. Promit. Very Happy

Spor şi multă imaginaţie!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Schizo Dum Mai 13 2012, 21:43

Sticla și aia cu tine mi-au plăcut. Aia cu picăturile e genială. Restul chiar nu mi-au plăcut deloc. Îmi pare rău, dar nu îmi transmit nimic. Nu mie, cel puțin. Aia cu sticla e făcută perfect. Am și eu câteva din astea cu sticle văzute de sus, dar tot timpul ies rău din diverse motive. Asta, în schimb, e piesă. Brava Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Fotografii Empty Re: Fotografii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum