Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Pozele lui Bomboni:) EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Pozele lui Bomboni:) EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Pozele lui Bomboni:) EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Pozele lui Bomboni:) EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Pozele lui Bomboni:) EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Pozele lui Bomboni:) EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Pozele lui Bomboni:) EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Pozele lui Bomboni:) EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Pozele lui Bomboni:) EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Pozele lui Bomboni:) EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Pozele lui Bomboni:)

5 participanți

In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de Bomboni Dum Apr 22 2012, 00:41

Deci, sper sa va placa. Nu sunt mare geniu in ale pozatului dar fac si eu ce pot. Very Happy

Arabian Eyes
(Din pacate, poza nu este nici facuta nici editata de mine. Am fost doar model)


Just gonna stare there...


Bun, bun, bun!
(Poza este facuta de altcineva. Idea a fost a mea si editata de mine:D)


App, imi puteti spune ce site folositi pentru poze? Ale mele sunt cam mici :">


Ultima editare efectuata de catre Bomboni in Dum Apr 22 2012, 18:36, editata de 1 ori
Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Apr 22 2012, 00:54

Păi, pentru început. Pui fotografiile cu link, nu le ataşezi în post. Foloseşti un site ca photobucket sau generatoare de link-uri ca tinypic sau imageshack.

După, postezi creaţii proprii. Asta înseamnă că poţi fi model într-o fotografie atâta timp cât e autoportet. În rest e munca altcuiva şi de obicei modelul nu primeşte aşa multe laude precum fotograful.

Fotografia presupune mai mult decât să te joci cu un aparat şi să surprinzi ceea ce ţi s-a părut că ar merita să şadă într-un folder - cum e ultima fotografie. Înţeleg că ideea e a ta, dar...care e ideea şi unde e edit-ul special ? Văd fotografia ca pe o reclamă la cafea (sau ceai, e mică şi îmi scapă). Ei, pentru aşa ceva trebuia să te joci cu edit-ul ca să nu mai bată lumina aşa deranjant în lingură, să faci în aşa fel încât atenţia să fie captată de subiect - cana şi nu mâna - şi să o iei din alt unghi.

Iar a doua fotografie e o chestiuţă demnă de facebook/tumblr/we heart it. Care mie nu îmi exprimă prea multe şi cu care se preocupă puştoaicele ce se cred fotografi la 14 ani.
Poate dacă era mai mare şi vedeam textul, aveam o alta părere.

Sper să nu te fi supărat ce ţi-am spus doar că părerea mea e că user-ul nu e din porţelan şi nu se sparge la o zguduială mai puternică. Din moment ce ai postat fotografiile m-am gândit că aştepti sfaturi şi niţică critica, deci mi-am asumat riscul ăsta.

Şi ceva off-topic: Când postezi, încearcă să umplii rândurile si cu ceva care să îl ajute pe user, nu doar părere de umplutură despre elemente din lucrarea lui. Iar dacă sunt aprecieri, e nevoie să fie argumentate corespunzător, referindu-te la tehnica folosită sau dacă nu, măcar de imaginaţie să te legi.

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie~
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de Schizo Dum Apr 22 2012, 15:25

Da, cam aceeași problemă ca și Ang o am și eu. Folosește tinypic, la fel ca și mine, e cel mai util site pentru asta. Revino cu un edit la post, cu aceleași poze, la dimensiuni decente, și apoi vom putea și noi să comentăm Wink
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de Bomboni Mier Apr 25 2012, 13:46

Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de Royal__blood Mier Apr 25 2012, 18:59

Ce superbe sunt fotografiile cu peisaje ! As putea spune ca nu-mi pot lua ochii de la ele.
Cea cu catelul mi se pare chiar caraghioasa. Ai surprins un moment simpatic, insa ai cuprins in cadru si alte elemente care nu-si aveau rostul, in special acea dunga alba. Cred ca puteai sa-i schimbi oarecum aspectul daca faceai macar un crop ( desi i s-ar fi redus din calitate). Dar in fine, tot imi place dat fiind ca sunt iubitoare de animale.
Din primul post mi-a placut in special prima...u have nice eyes. dar si restul mi-au placut. Nu sunt chiar fana a textelor pe fotografii, insa daca tie iti place...I guess it's ok. Poza de altfel e interesanta.

xoxo
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de Schizo Mier Apr 25 2012, 19:08

Mah, peisajele din Croația sunt OK. Mai puțin prima, care e deranjată de nuiaua aia în centru care nu-și are locul acolo. Celelalte două sunt OK, nu pot să neg. Aia cu câinele e mișto prinsă. Cum zice și Florentina, dacă săreai peste dunga albă, era o treabă, dar e de apreciat că ai prins momentul. Baftă Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de Bomboni Mier Apr 25 2012, 19:40

Mercy! Faza e ca, am facut vreo 3-4 poze cu Goldy(cainele), dar celalte fie sunt miscate, fie nu prind bine faza. Pacat de dunga aia. Chiar ca Smile)
Si btw, Vladut, nuiaua aia accentueaza poza. Se vede cat de clara e apa
Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de iAndrei Vin Apr 27 2012, 21:02

Din primul set de fotografii singura demnă de menţionat este "Arabian eyes", dar nu îmi place să comentez munca altcuiva. În fine, fotografia are o calitate exceptională, dar degetul ăla de apare în stânga mă deranjează puţin, dar nu ştiu cât de mult mergea crop-ul. Şi nu mai sta încruntată, o să faci riduri.
În cel de-al doilea set ai avut multe elemente ce ţi-au invadat cadrul atunci când ai făcut fotografia. La prima aveai posibilitatea să eviţi vlăstarul ăla dacă luai un unghi mai din dreapta (asa doar dacă era posibil), să te fi concentrat mai mult pe suprafaţa apei ar fi dus la un lucru mai plăcut.
Cea mai bună poză este cu siguranţă a două, dar mă întreb ce efect ar fi avut asupra apei dacă modificai puţin setările diafragmei. Poate că apa ar fi apărut puţin mai clar în ciuda faptului că are o viteză mare.
Ultima poză are cablul ăla enervant (presupun ca e cablu) care te scoate din minţi, dar pe de altă parte..ai reusit să surprinzi un moment inedit, însă nu e nimic artistic.

Ciao!
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Aug 12 2012, 17:53

Îmi place al doilea set de fotografii. Peisajele sunt superbe, atât ca încadrare, cât şi ca şi concept. Calitatea, în schimb, lasă de dorit şi e păcat fiindcă sunt nişte cadre minunate. Îmi place şi ultima fotografie, cea cu căţelul, doar că sunt prezente şi nişte elemente ce nu fac decât să strice fotografia şi, deci, n-au ce căuta acolo. Ca să fie mai de efect, umblă-le niţel la contrast, dar nu într-un mod exagerat. Apoi, ţi-am spus şi în primul post: pune fotografiile cu link url, nu img. Aşa e mai estetic. Îţi voi edita eu post-ul şi le voi pune de data asta, urmând ca pe viitor să o faci tu, te rog.

Spor la fotografiat!
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Pozele lui Bomboni:) Empty Re: Pozele lui Bomboni:)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum