Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Iubirea este bazata pe vicii

+6
Schizo
Naruto-no-Kyubi
Miz
Bullet
Nekirus
iAndrei
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 Empty Re: Iubirea este bazata pe vicii

Mesaj Scris de Bomboni Sam Apr 21 2012, 22:13

Chiar imi place ficul. Este lung dar foarte captivant.
Imi place idea de "necunoscut", adica felul in care Alex incearca brusc orice, si mi-a placut descrierea locului si tipului Romeo.
Astept urmatorul capitol.
Bomboni
Bomboni
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 35
Data de inscriere : 21/04/2012

Sus In jos

Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 Empty Re: Iubirea este bazata pe vicii

Mesaj Scris de iGeorgiana Dum Apr 22 2012, 00:14

Îmi place cum cu fiecare capitol, în loc să dai cărţile pe faţă, mai adaugi puţin suspans şi faci fic-ul foarte captivant. E interesant felul în care sunt conturate personajele şi cum Alex devine deschis la orice, din băiatul timid şi cuminte pe care ni l-ai prezentat în primele părţi. Îmi place, stârneşte interestul cu fiecare bucăţică pe care o aduci şi e foarte interesant.
Aştept next-ul. Şii, bineînţeles că nu îi place Alex, e rafinat, după cum a zis şi el. Valy e mai frumos, ;;]
iGeorgiana
iGeorgiana
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 413
Data de inscriere : 06/04/2012

http://angilicious.blogspot.com/

Sus In jos

Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 Empty Re: Iubirea este bazata pe vicii

Mesaj Scris de Harlequin Mier Mai 09 2012, 23:08

Băi bio, de unde e dealeru ăsta?
5g din partea casei? Cred că fac şi eu o vizită dacă e aşa mână largă?
Din tot capitolu, cam ăsta a fost singuru defect.
În rest, ce pot spune, decât o treaba bine făcută. Se vede că îţi faci temele înainte să te apuci de scris. Totuşi, unde sunt următoarele capitole?
Harlequin
Harlequin
Moderator
Moderator

Mesaje : 284
Data de inscriere : 12/02/2012
Varsta : 31
Localizare : Pe munte!

Sus In jos

Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 Empty Re: Iubirea este bazata pe vicii

Mesaj Scris de iAndrei Mar Iul 10 2012, 16:45

Am revenit cu acest fic. Enjoy!

Capitolul 7
~Noi probleme~




-Bagajele astea mă omoară, sigur nu putem renunţa la ceva? Şi tu mai ai mult, iubita mea?
-În două minute sunt gata, se auzi vocea ei răsunând din dormitor.
Am terminat de împachetat şi acum o admiram în timp ce se machia. Nu făcea asta des, doar la ocazii şi nici atunci nu exagera cu machiajul. De obicei arunca puţină pudră pe tenul spălăcit, dar totuşi atât de frumos şi îi plăcea să îşi scoată ochii căprui în evidenţă cu un o tuşă discretă de creion. Nu am mai rezistat tentaţiei şi , ajungând lângă ea, mi-am trecut mâna prin părul ei castaniu, apoi am început să o sărut pe gât simţindu-i respiraţia fierbinte în ceafă. Mă prinse de mână şi din două mişcări ajunsesem în patul de abia aranjat. Aici, se întinse pe saltea şi cu un semn îmi spuse să mă apropii, ajuns deasupra ei am început să o acopăr cu săruturi ce coborau de pe piept până înspre talie, făcând-o să tremure de plăcere şi să îşi înfigă mâinile în spatele meu. Mâinile mele acţionau fără ca eu se gândesc, îi mângaiam coapsele cu mişcări suave, apoi, fără să îmi dau seama, mâinile îmi alunecară sub bluza ei şi...

You can love me or not but either way i’ve got to wake up and face another day tomorrow morning...
Întind mâna, ridic telefonul şi îl duc la ureche.
-Alo..?
-Aww..te-am trezit, scuze.
-Nu-i bai, pe unde eşti?
-În douăzeci de minute sunt la tine. Trezeste-te şi pregăteşte-te, au zis ăştia că la şi jumate să fim la şcoală.
-Hai că ne auzim atunci.
După un duş rapid şi o gustare în loc de mic dejun, m-am îmbrăcat cu ce am găsit în dulap şi, coborând în faţa blocului, am ajuns chiar cu câteva secunde înaintea lui Cristi. Afară ploua uşor, dar era o senzaţie urâtă să simţi umezeala asta insuportabilă după o vacanţă prelungită de 1 Mai. Se pare că şi Cristi avea aceleaşi gânduri.
-Să îmi bag ce mi-a dat tata în ploaia asta. Nu suport, mă..e vară să fie cald, nu să mă ud eu şi să nu mă pot bucura de îmbrăcămintea sumară a fetelor.
-Şi o să îmi faci teoria chibritului până la şcoală sau vorbim şi de altceva?
-Hm...te-am trezit când încă erai cu faţa la cearceaf sau visai ceva frumos şi am avut onoarea să întrerup? Întrebă el cu un zâmbet malefic.
-Nici nu ştii, am raspuns eu sec.
-În fine, te-ai întâlnit cu Mia în weekend, nu? Ce naiba aţi făcut?
Am tăcut pentru o clipă în timp ce ocoleam o balta şi priveam cum picăturile de apă tot curg din cer. Cristi repetă întrebarea şi mă trezi din vis.
-Da..am fost să îmi iau iarbă.
-Ce, mă? Întrebă acesta surprins. Cum naiba să îţi iei iarbă? Ai înnebunit de tot, ţi-am zis să nu îi faci jocul Miei, nu ştiu ce ţi-a venit.
-Stai calm, ţi-am zis că nu mă ocup cu aşa ceva şi am decis să văd de ce Mia vrea să mă drogheze. O să cumpăr iarbă până văd care e adevăratul ei scop.
-Eu îţi zic să te retragi încă de pe acum, nu îţi face bine nici la sănătate şi nu vrei să ai probleme cu poliţia.
-Promit să am grijă şi nu am să devin dependent de la câteva fumuri.
Am mai mers zece minute printre blocurile udate de ploaia care se oprise între timp şi am ajuns la şcoala unde eram aşteptaţi de Mia.
-Dragii mei, ce bine îmi pare să vă văd. Trebuie să intrăm, zic ăştia că am da o simulare aşa..surpriză.
Cristi se panică la auzul veştii, dar eu nu am schiţat niciun gest, fiind încă îngândurat de visul pe care l-am avut seara trecută. Cu toată nebunia cu Mia şi iarba, nu credeam că mai puteam avea o amintire aşa vie a Andreei.
-Alex..Alex!
Am dat din cap pentru a-i răspunde Miei şi aceasta continuă cu un zâmbet pe buze:
-Diseară avem treabă, trebuie să facem inventarul.
-Aww, da sig..
Nu am apucat să rostesc restul propoziţiei pentru că o mână grea mi se aşeză pe umăr. Mia şi Cristii făcuseră nişte ochi imenşi şi în timp ce eu m-am întors să văd cine este în spatele meu, vocea directorului răsună.
-Alex, imediat după simulare să vii la anexă. Trebuie să port o discuţie serioasă cu tine.
iAndrei
iAndrei
Admin
Admin

Administrator Administrator
Mesaje : 438
Data de inscriere : 04/02/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 Empty Re: Iubirea este bazata pe vicii

Mesaj Scris de Bullet Mier Iul 11 2012, 14:41

Ohohoa, continuarea... în sfârşit! Ţin să menţionez din prima, uit apoi, că faza cu visul şi melodia care l-a trezit a fost genială Smile). Iar ai reuşit să ne ţii în suspans, dar de data asta chiar nu ştiu despre ce ar putea fi vorba. În rest, faze ce-ţi ,,smulgesc" niţel zâmbetul de pe faţă, iar greşeli... câteva de tastare, dar în rest e ok. Aştept capitolul următor cât mai repede. Baftă şi spor la scris!



Bully.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 Empty Re: Iubirea este bazata pe vicii

Mesaj Scris de Schizo Vin Iul 13 2012, 11:22

Frumoasă continuare și mă bucur că ai revenit. Cum am promis, comentez Very Happy Multe nu am de zis, că de reproșat nu prea am ce. Reține treaba cu spațiul după semnul de punctuație, alte greșeli de estetică nu am văzut să fie. Ah, da, punctele de suspensie sunt tot timpul 3. Nu 2 sau mai multe. Și se pune spațiu și după ele. Tot timpul Wink În sfârșit, revenind la fic, reține că iarba chiar nu poate provoca dependență fizică, ci doar psihică și că ea, direct, nu poate ucide pentru că substanțele din ea nu au cum să provoace moartea. Doar efectele de euforie, poftă de mâncare, sau cum îmi place să-l numesc, retardism pot duce la accidente casnice și moarte. În fine, astea erau guidelines pentru o continuare mai realistă, pentru că observ că nu e nimic fantasy aici, deci trebuie să respecți coordonatele realismului.
Ah, puncte în plus pentru faza cu visul, dar acolo am văzut o frază cam lungă, ce putea fi scindată în mai multe propoziții. Mai ales că la descrierile încărcate de sentiment (cum era a ta) dau mai bine propozițiile scurte și la obiect. Spor Very Happy
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Iubirea este bazata pe vicii - Pagina 2 Empty Re: Iubirea este bazata pe vicii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum