Art New Generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Shingeki no Kyojin
Parazitii EmptyMier Mar 09 2016, 20:23 Scris de razvanwar2

» Cerere avatare si semnaturi
Parazitii EmptyMar Mar 10 2015, 23:21 Scris de Sarpe

» Spirit Crisis
Parazitii EmptyLun Mar 09 2015, 22:04 Scris de Nekirus

» The Ferlands
Parazitii EmptyDum Mar 08 2015, 00:22 Scris de iAndrei

» Ippo's Gallery
Parazitii EmptySam Mar 07 2015, 22:29 Scris de Sarpe

» Fotografie la persoana a III-a
Parazitii EmptyVin Mar 06 2015, 19:31 Scris de iAndrei

» LoL
Parazitii EmptyVin Mar 06 2015, 18:50 Scris de iAndrei

» Carti Vs Filme
Parazitii EmptyVin Mar 06 2015, 16:08 Scris de Delusive

» Recomandările lui Nekirus
Parazitii EmptyMier Mar 04 2015, 14:35 Scris de Nekirus

» Concurs ranguri
Parazitii EmptyMier Mar 04 2015, 14:21 Scris de Nekirus


Parazitii

+2
Bullet
Lawful
6 participanți

In jos

Parazitii Empty Parazitii

Mesaj Scris de Lawful Lun Apr 16 2012, 16:25

Ca prim thread "real", propun o discutie despre Parazitii, pe albume, perioade, ce vreti voi.

Eu luandu-ma cu diverse treburi recunosc ca nu am ascultat chestiile mai noi, numai pana la In Focuri (cronologic, de la inceput). Probabil ca albumul meu favorit e Iarta-ma. Twisted Evil Plus Sindromul Tourette al lui Cheloo.

Bun, acu' spuneti voi ce favorite aveti si in ce directie vreti sa mearga thread-ul. Smile

Lawful
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 2
Data de inscriere : 15/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Unde nici cu gandul nu gandesti!

Sus In jos

Parazitii Empty Re: Parazitii

Mesaj Scris de Bullet Lun Apr 16 2012, 16:48

Mm...nu prea sunt fan Parazitii, am doar cateva piese de la ei care-mi plac la nebunie, recunosc, dar in rest prefer B.U.G Mafia(sper sa nu mi se dea in cap ca i-am pronuntat). De la ei, piesele care nu incetez nici acum sa le ascult sunt: ,,Din coltul blocului", ,,Arde", ,,Dusmaniti-ma toti", ,,Vreau sa va doara" si cam atat. In rest, imi plac piesele iesite din colaborari ale lui Ombladon (,,Cautand" feat Raku, de exemplu) si cele ale lui Cheelo(,,We don't care"ft. Mark One sau ,,Exorcistu-n izmene" cu Spike).
Fac niste versuri foarte tari, insa cum am spus, nu obisnuiesc sa-i ascult prea des. Poate ca de-acuma am sa-mi depun interesul muzical mai mult asupra lor :-?.
Bullet
Bullet
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 331
Data de inscriere : 11/02/2012
Varsta : 27
Localizare : În Dâmboviţa, şii?!

Sus In jos

Parazitii Empty Re: Parazitii

Mesaj Scris de Aylin Mier Apr 18 2012, 21:55

In general si eu am preferat B.U.G. Mafia over Parazitii, pentru ca sunt mai usor de ascultat si merg si atunci cand esti cu prietenii la vreo petrecere.
Insa spre deosebire de Mafia, Parazitii au mesaj politic in unele melodii, iar eu asta am apreciat la ei. Totusi, il prezinta un pic cam dur, si din cauza asta nu sunt pe placul tuturor. Stiu ca asta trebuie sa fie atitudinea "baietilor de cartier", insa ar avea parte de mai multa promovare daca ar lasa-o mai moale cu limbajul. Dar atunci n-ar mai fi Parazitii si cred ca ei pun asta mai presus decat popularitatea.
Cheloo mi se pare incredibil de inteligent, am urmarit cateva interviuri de-ale lui (nu din cele in care practic le lua la misto pe cele care ii puneau intrebarile, ci cateva cu intrebari serioase) si am fost impresionata de raspunsurile lui.
Aylin
Aylin
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 6
Data de inscriere : 18/04/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti.

http://-fuckyeahfashion.tumblr.com

Sus In jos

Parazitii Empty Re: Parazitii

Mesaj Scris de Lawful Joi Apr 19 2012, 01:24

Da, intr-adevar Parazitii sunt Parazitii pentru limbajul lor mai dur, dar cred ca ala este unul din motivele principale pentru care imi plac. Ei de multe ori pun in versuri gandurile tale cele mai negative. Laughing

Lawful
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 2
Data de inscriere : 15/04/2012
Varsta : 29
Localizare : Unde nici cu gandul nu gandesti!

Sus In jos

Parazitii Empty Re: Parazitii

Mesaj Scris de Nopy Lun Mai 07 2012, 21:34

Se numara printre putinii rapperi adevarati care au mai ramas prin romania, care nu o dau pe songuri comerciale in engleza, nu fac reclama la nus ce radio sau chestii de genul.
Ca albume favorite - imi plac toate albumele parazitii, dar si cele solo ale lui Cheloo sunt frumoase.

Una dintre melodiile mele favorite : https://www.youtube.com/watch?v=9Khb4oMTSKs

Nopy
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 58
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Parazitii Empty Re: Parazitii

Mesaj Scris de Royal__blood Lun Mai 07 2012, 21:43

Nu sunt asa mare fana, nici n-am habar cum se numesc albumele lor, dar am habar de cateva melodi ale lor. Mie imi place ca limbajul lor murdar reliefeaza corect realitatea. Prea multe lucruri nu stiu despre ei, nu cunosc prea multe informatii, dar tot ce-am ascultat de la ei mi-a placut. Iar piesa "de ziua ta" e geniala si am o placere morbida sa o dedic prietenilor la aniversari > : ) .Alaturi de BUG Mafia, sunt cele mai bune formati de acest gen de la noi din tara, parerea mea.
Royal__blood
Royal__blood
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 217
Data de inscriere : 25/04/2012
Varsta : 30
Localizare : jud. Giurgiu

http://www.florentinabuica.blogspot.com

Sus In jos

Parazitii Empty Re: Parazitii

Mesaj Scris de Schizo Joi Mai 10 2012, 07:55

După gașca Facem, cel mai mare respect în port pentru 20 CM. Paraziții a fost prima formație rap care mi-a plăcut enorm, de la care știam versurile melodiilor pe de rost și cu care speram să mă întâlnesc cândva. Visul mi s-a îndeplinit într-o dimineață de 3 ianuarie, pe o ninsoare crâncenă, când mă aducea mama de la gară cu mașina, iar strada era blocată pe un sens. Așa că s-au oprit față în față mașina mamei cu a lui Ombladon și Freaka. Niște bădărani și în viața reală, au aruncat cu zăpadă în noi și au făcut-o pe mama ca la ușa cortului, că nu știe să conducă ș.a.m.d.. Lăsând acest aspect minor la o parte (păreau destul de trozniți), muzical vorbind sunt niște artiști desăvârșiți.
Ascult cu plăcere melodiile mai vechi, cele mai noi, cele de caterincă, cele social-politice, cele solo, cele în colaborări, cele în trupă... Să enumăr numai câteva mi-e peste mână, le am toate albumele (și-s multe, ale dracu'), dar să zic că în top absolut ar fi ”Fut”, ”Beatbox/De dragoste... In Alte Feluri”, ”Ca Fuga Pe Gheata” (remix-ul lui Ombladon, să-l căutați, e mai mișto ca originalul), ”Dulce Autodistrugere”, ”Visul Lui Liviu” și, clar, ”Din Inima Strazii”. Dar astea sunt numai câteva ce mi-au venit acum repede în cap.
Așa, dintre cei doi Paraziți, îl prefer pe Ombladon, mi-au plăcut mai mult albumele lui solo. Rimele lui Cheloo par uneori forțate, iar albumele lui solo sunt cam brute, comparativ cu ale lui Ombladon, care le mai ”rotunjește”. Ca mesaj social, totuși, Cheloo e mai vociferant. Păcat că a cântat cu Smiley (deși strofa lui de acolo mi se pare foarte șmecheră).
În fine, am spus o mică parte din ce voiam despre băieții ăștia care mi-au marcat copilăria și mi-au arătat drumul către rap (dacă nu erau ei, nu descopeream Facem). Nu o să vă plictisesc în continuare că fac un post de blog în ritmul ăsta. Oricum, respect 20!
Schizo
Schizo
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 1217
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 34
Localizare : București

http://evidenttotrolemodelism.wordpress.com

Sus In jos

Parazitii Empty Re: Parazitii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum